Denník N

Kandidujem a nevzdávam sa

Jednou z mojich dôležitých vlastností je aj to, že sa nevzdávam. Určite nie bez boja. Mnohí ste mi po voľbách do VÚC volali a písali, aby ste mi pogratulovali k výsledku v Lamači. Hoci som nemala dosť hlasov na získanie jedného miesta poslanca VÚC, v rámci Lamača hodnotím výsledok ako úspech.

Mne samej sa podarilo presvedčiť viac Lamačanov ako pred niekoľkými rokmi, kedy som kandidovala v koalícii. Navyše som pomenovala viaceré konkrétne veci, ktoré by sme tu mohli zmeniť k lepšiemu, čo ste ocenili a chcete aby sa v tom pokračovalo. Mnohí z vás ma preto posmeľovali, aby som sa nevzdala a aby som bojovala ďalej.

Nemám v úmysle vzdať sa. Naopak, som pripravená ďalej meniť veci k lepšiemu. Posunula som sa vpred a uvedomujem si, že z opozície ako jedna poslankyňa síce viem pomenovať veci, ale neviem ich prehlasovať. Pred niekoľkými dňami sme mali miestne zastupiteľstvo v Lamači, kde bolo opäť zjavné, že ak mám zmeniť veci k lepšiemu pre Lamačanov, napríklad v súvislosti s tepelným hospodárstvom, hlasovať za dobré veci nás musí viac.

Lamač treba zmeniť od základu. Rozhodla som sa teda, že v nasledujúcich komunálnych voľbách budem kandidovať za starostku Lamača. Zároveň mám v pláne postaviť tím odborníkov a slušných ľudí ako kandidátov na poslancov. Môj prvý krok bol veci pomenovať, druhý bude ich reálne zmeniť spolu s tímom poslancov. O našich ďalších krokoch budem pravidelne informovať aj prostredníctvom blogov, pretože verím, že slušnou komunikáciou a transparentnosťou dosiahneme v Lamači viac.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.