BLOG
Peter Strapák
Peter Strapák
1 398

Progresívne Slovensko a Plán Bratislava – perfektne namixovaný kokteil toho najlepšieho z možných

Za posledných 28 rokov od nežnej revolúcie sa v slovenskej politike vystriedalo množstvo politikov a niektorí sú tu až do dnes. Napriek tomu väčšina obyvateľov nevníma výrazný posun od dôb mečiarizmu. Ja vnímam príčinu tohoto javu to, že do politiky išli už od dôb VPN ľudia, ktorí túžili po moci alebo ľahko zarobených peniazoch.

Uzavretý kruh. Hlava XXII ako vyšitá. Nemôžete byť blázon a chcieť byť uznaný za blázna, pretože blázon neprizná, že je blázon. Rovnaký uzavretý kruh vnímam aj v Slovenskej politike, žiaden súdny človek nepôjde do politiky, pretože do tej pomyslenej „žumpy“ nechce vkročiť, lebo vždy sa zašpiní. A tým pádom bude tá politika špinavá a pôjdu do nej len tí, čo sa chcú zašpiniť (alebo už sú špinaví).

Preto dobrí ľudia nerobia nič, a to stačí zlu, aby dobrí ľudia nič nerobili. Aby rástlo a ešte viac otravovalo všetkých. A je jedno či to zlo je červené, hnedé, modré, zelené… Zlo je zlo.

A pritom stačí tak málo, chcieť niečo zmeniť, ísť do toho a nezmeniť svoj postoj. Jednoducho stále „makať“ pre blaho všetkých občanov.

Preto som neskutočne rád, že konečne tí dobrí ľudia našli odvahu sa zašpiniť a vojsť do tých mútnych vôd. Že vznikli projekty ako Progresívne Slovensko na celoslovenské témy a Plán Bratislava na riešenie lokálnych tém v našom hlavnom meste. Že sa našli podporovatelia a dobrovoľníci ochotní pomáhať šíriť tieto myšlienky medzi ich okolie.

Oba projekty majú spoločné znaky ako napríklad zastrešujú odborníkov, ktorí chcú a vedia pomôcť ako riadiť štát a verejnú správu. Rovnako obe sa snažia získať čisté financovanie od verejnosti takzvaný crowdfunding.

Posledným znakom, ktoré spájajú oba projekty som si nechal na koniec, je úprimnosť. Úprimnosť je tá pravá zbraň, ktorou chceme bojovať.  Zvyšné myšlienky a činy prídu samé, len tomu treba nechať priestor.

Úprimne, dajte tomu šancu aj Vy.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Nadšený fanúšik scifi, "bojovník" za lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť.

Blogy

|