Denník N

Dajme našim veciam šancu žiť druhý život

V posledných rokoch sú burzy veľmi obľúbenou aktivitou v mnohých mestských častiach. Nielen preto, že pracujem na Ministerstve životného prostredia si myslím, že dať veciam šancu žiť druhý život je nesmierne dôležité.

Vianočné burzy sa dejú pravidelne na rôznych miestach, no Lamač zatiaľ takú nemá. Bola by škoda nevyužiť potenciál dobrých ľudí a krásny komunitný charakter tejto myšlienky.
12. decembra od 17,00 hod. do 20,00 hod. preto organizujem v kine Lamač našu prvú Vianočnú lamačskú burzu, na ktorú vás týmto srdečne pozývam.

Ako to bude fungovať?

Každý z nás má doma veci, ktoré sú v dobrom stave, no už ich z rôznych dôvodov nevyužívame. Detské knihy, vianočné ozdoby či malé náradie… Môžeme ich vyhodiť, ale možno by ešte niekomu veľmi dobre poslúžili. Keby sme vedeli komu…

Vianočná burza je ideálny spôsob ako takýchto ľudí nájsť a tejto našej veci sa za symbolickú sumu zbaviť. Tí, ktorí si prídu ako návštevníci burzy vybrať, zas získavajú možnosť ako si zaobstarať vec, ktorá sa im zíde, no napríklad ju už nevedia zohnať alebo ju nechcú kupovať za premrštené sumy.

Ak sa chcete stať účastníkom – predajcom na našej Vianočnej lamačskej burze, prihláste sa u mňa, napíšte mi mail do pondelka, 11. decembra 2017. Nahlásite mi čo zhruba budete za symbolické ceny predávať a ja vám pošlem číslo stolu, za ktorým budete stáť a predávať. Teším sa na vás!

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.