Denník N

Čas zdravia sa naplnil

 

Už niekoľko rokov pozorujem s príchodom zimy a každého ročného obdobia ako nás tí istí novinári a lekári s chvályhodnou starostlivosťou informujú o nástrahách nových chorôb  či chrípok a mám dojem ,  že mimochrípkovú sezónu dopĺňajú chorobou šialených kráv .  Zamýšľam sa nad ich prácou a ,,poslaním“  , sú pripravení na všetko .  Ich mediálna príprava mi podozrivo pripomína prípravu pred  ,,hlavným útokom“ – očkovaním. Tisíce vystrašených ľudí dáva očkovať seba i svoje deti.  Predsa ,, nechceme byť všetci zdravý ?“. A séra zázračne zaberajú. Na prasaciu ani vtáčiu chrípku, rovnako ani na chorobu šialených kráv zatiaľ, ako sa zdá,  nikto nezomrel. Okrem medializovaných prípadov, z ktorých až zúfalo trčí snaha niektorých lekárov a novinárov. Bohvie, prečo sú takí snaživí… A bohvie prečo lekári odmietajú nechať očkovať seba samých.

Zaujímavé je  , že základnou surovinou jedál podávaných svetovou sieťou Mc Donald sú hovädá. Ešte zaujímavejšie je, že keď pochytí pliaga kurčatá, krátko na to zachváti pliaga hovädá. A naopak. Očakávam, že keď sa masovo rozšíri vegetariánstvo, objavia sa vzápätí choroby šialených mrkiev a možno aj cesnaku.

Najzaujímavejšie však je, že napriek tomu, že ľudstvo trápi množstvo iných chorôb, na ktoré umierajú ľudia preukázateľne viac ako na prasacie či vtáčie chrípky, tieto záhadne pozornosti výrobcov sér unikajú. A tak mi zišlo na um, či choroba šialených kráv a chrípky prasacia i vtáčia vôbec existujú. Najlepšie sa totiž liečia choroby neexistujúce. V týchto prípadoch séra stopercentne zaberajú a o ich úspešnosti sa krásne píše. Také séra, okrem toho, že za ne ľudia cez zdravotnú poisťovňu zaplatia pomerne značný obnos  peňazí , majú ďalšiu výhodu. Dlhodobo znižujú schopnosť organizmu vytvárať si vlastnú imunitu, čo má za príčinu, že konzumenti sér sa stávajú budúcimi konzumentmi ďalších liekov, ktoré im obetavý farmaceutický priemysel núka. Samozrejme nie zadarmo.

Môj ,,obľúbený“  circulus vitiosus  je potrebné však uvedomiť si , že žiaden kruh  nieje tak blúdny ako sa na prvý pohľad zdá . Aj  v tej najvačšej tme hľadamé východ s otvorenými očami tak prečo ich zatvárame pred naším zdravým ?

Ovciam sa z bezpečnostných dôvodov a z podnetu strachu vešajú  zvonce nám propagujú  séra..

Podľahnút masovému strachu a  vplyvu médii  je ľahké pre jednotlivca nevedomého si seba samého .  Je o mnoho náročnejšie pracovať s ľudmi vedomymí ich konzumácie ,   nie konzumnými .

A tak sa ten blúdny  kruh: výrobcovia sér – snaživí lekári – usilovní  novinári – vystrašení zákazníci – zdravotná poisťovňa – naše peniaze – vrecká výrobcov sér, uzatvára. Najsmutnejšia je z toho imunita. Je jej stále menej, podobne, ako zdravého rozumu. Netreba smútiť. Som optimistka . Verím, že farmaceutickí výrobcovia nám čoskoro proti strate rozumu ponúknu zaručene účinné sérum.

Majme sa v moci len v tej našej . Do skorého uvedomenia si samého seba so zdravým telom bez lepkového chleba.

Prajem Vám nech sa Váš čas zdravia , dokonale naplní .

 

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie