BLOG
Darina Matichová
Darina Matichová
939

Obsadené

Nič, ani jediné miestečko…

Strmý kopec, za ním križovatka so semaforom. Z každej strany akási stopka, kto sa z toho má vyznať, aspoň, že zastala na tej vo svojom smere. Po chvíľke nastane zmena farieb na semafore, červenú nahradila zelená, pridala plyn a zahla smerom doprava, možno tu sa jej pošťastí nájsť voľné miesto. Zastane v strede a rozhliada sa na všetky strany, nič, ani jediné miestečko. Keby nemusela riešiť veci okolo svokry už dávno by bola tu, ale všetko ako na potvoru, ak prídu nejaké problémy, tak v najnevhodnejší čas.

Ivan v práci a všetky starosti s jeho mamou visia na nej, popasovala sa s nimi ako mohla a toto má za odmenu. Všade samé auto, natlačené jedno vedľa druhého, jej parkovanie je ohrozené. Pohne sa o kusisko ďalej, snáď niečo nájde na opačnej strane. Práve naopak, situácia je tu ešte horšia, v niekoľkých autách sedia vodiči a čakajú na voľné parkovacie miesto. Orlí zrak a rýchlosť je tu na nezaplatenie, drzejší vyhráva, chlapík, ktorý prišiel ako posledný už svoje miesto našiel. Nepozeral sa napravo ani naľavo, len si išiel po svojom, takmer z toho bola bitka.

„Takto tu budeme aj do rána,“ oborí sa na ňu mohutný chlap v modrej mikine nervózne prešľapujúci povedľa svojho auta. Chce sa jej povedať do pootvoreného okna niečo štipľavé. Rozmyslí si to v poslednej chvíli, tento by pre ňu nemal pochopenie, radšej sa sústredí na pomery v garáži, vyzerá to pre ňu celkom nádejne.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Slová, krátke, dlhé, pekné, škaredé, hlavne hravé. Táto hra ma baví, spätná väzba od vás poteší. Ozvite sa a pridajte svoje postrehy. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Blogy

|