BLOG
Anna Zemanová
Anna Zemanová
2 192

Bublina dokonalosti

Chcem byť konštruktívnym kritikom a hlasom občanov, ktorí chcú žiť v nielen peknej ale i zdravej krajine. Týmto uvádzam do života niekdajšiu moju značku Otvorená koalícia občanov.

Chcem byť konštruktívnym kritikom a hlasom občanov, ktorí chcú žiť v nielen peknej ale i zdravej krajine. Týmto uvádzam do života niekdajšiu moju značku Otvorená koalícia občanov, ktorá vznikla pri mojom prvom vážnom vstupe do verejného života, v roku 2002. Odvtedy sa veľa vecí zmenilo, aj moja politiká kariéra. Od roku 2009 som súčasťou  Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja, kde som bola zvolená na kandidátke SaS, ktorej členkou som sa stala v roku 2012, po páde vlády Ivety Radičovej.

OKO

Mojim cieľom je meniť veci verejné k lepšiemu. Skúsenosti a prax z komunálnej sféry mi dodávajú energiu a poučenie, že treba ľudí počúvať a neuzavrieť sa do bubliny „vlastnej dokonalosti“ . Nechcem, aby sa mi takéto niečo stalo. Preto vás pozývam do dialógu, konštruktívnej debaty, ktorá povedie k búrke mozgov tak, aby z toho vzišli len tie najlepšie riešenia.

Som tímlíderkou pre životné prostredie a v parlamente členkou Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. To sú oblasti, ktorým sa plánujem prioritne venovať. V parlamente ma neobídu ani iné oblasti, ktoré , verím že s kolegami, zvládneme na jednotku.

Hlásim sa k mojej pôvodnej koncepcii, sloganu OTVORENOSŤ - SCHOPNOSŤ – KOMUNIKÁCIA. Môžete my zasielať svoje podnety a návrhy. Nie som policajt a ani vyšetrovateľ, takže budem sa môcť venovať len tým témam, ktoré nebudú anonymné  a osočujúce. Pravidlá a ich dodržiavanie robia dobrých priateľov. Preto vopred celkom jasne hovorím,  že moje kapacity a kapacity môjho tímu sa budú orientovať len na adresné,  konštruktívne pripomienky a vecné  návrhy. Adresa na zasielanie podnetov je oko.zemanova@gmail.com.

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Moju pracovnú kariéru som začala po ukončení štúdia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. 19 rokov som sa venovala ochrane a tvorbe životného prostredia. Najprv na Mestskej správe pamiatkovej starostlivosti a ochrany prírody a neskôr ako riaditeľka Strediska štátnej ochrany prírody. Bola som spoluzakladateľkou a neskôr výkonnou riaditeľkou Asociácie priemyslu a ochrany prírody – APOP a v rokoch 2002 - 2006 starostka Mestskej časti Bratislava-Vajnory. Po ukončení môjho pôsobenia starostky som prijala pre mňa veľkú výzvu pracovať ako špecialista pre financovanie samospráv v banke. Pohľad z opačnej strany na činnosť samospráv a na financovanie rôznych investičných projektov ma utvrdilo v tom, že najmä komunálna sféra potrebuje skúsených a rozumných ľudí, nebojácnych pomenovať pravými menami dianie okolo seba a schopných zasadiť sa o veci verejné. Ako aktivistka som aktívne vstupovala do procesov EIA v územnom plánovaní a posudzovaní veľkých investícii ako nultý okruh – diaľnica D4. Od roku 2009 som poslankyňou Z BSK a teraz aj predsedníčkou Finančnej komisie BSK. Som zástancom racionálnych riešení , efektívneho hospodárenia a otvorenej komunikácie s občanmi o čo sa snažím aj ako tím líderka pre životné prostredie strany Sloboda a Solidarita, ktorej členkou som od roku 2012. V marci 2016 som bola zvolená za poslankyňu NR SR. Som členkou Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie NR SR.

Blogy

|