Ekonomika

TASR

Počet osobných bankrotov na Slovensku v posledných mesiacoch výrazne vzrástol. Analytici to pripisujú novele zákona o konkurzoch...

Minúta po minúte

Do konca októbra sa podľa Pellegriniho rozhodne, či internet do „bielych miest“ zabezpečia len telekomunikační operátori vlastnou investičnou aktivitou, alebo to zabezpečí štát z eurofondov. Na Slovensku je 207 bielych miest, vláda môže na ich pokrytie internetom použiť z eurofondov asi 80 miliónov eur.

Ceny ropy padli z dvojročného maxima, investori totiž začali vyberať svoje zisky, ktoré im priniesol nárast ceny ropy Brent. Dôvodom nárastu bola hlavne hrozba uzavretia ropovodu z Turecka do irackého Kurdistanu. (reuters)

Tesco znížilo obsah cukru v nealkoholických nápojoch svojej značky, na 100 mililitrov nápoja pripadne menej ako čajová lyžička cukru. Reťazec tvrdí, že všetky výrobky testovali zákazníci, aby zabezpečili, že zmena obsahu cukru nezmení chuť výrobkov.

Japonsko počas tohtoročného lovu zabilo pri svojom severovýchodnom pobreží 177 veľrýb. Aktivity Tokia v Tichom oceáne vyvolávajú rozhorčenie organizácií bojujúcich za práva zvierat. (the straits times, tasr)

Úroda väčšiny poľnohospodárskych plodín na Slovensku bude oproti vlaňajšku nižšia. Najväčší výpadok sa očakáva pri kukurici, približne na úrovni minulého roku sa udrží úroda zemiakov. Úrodu ovplyvnili jarné mrazy a neskôr sucho. (čtk)

Insolventná letecká spoločnosť Air Berlin oznámila, že až 80 % jej zamestnancov má dobré šance získať nové miesto, a to v prípade, že sa úspešne dokončia rokovania s Lufthansou a britskou spoločnosťou easyJet. (tasr)

Prvý jadrový reaktor v Spojených arabských emirátoch spustí prevádzku na budúci rok, keď by mal jeho prevádzkovateľ získať aj licenciu. Povedal to minister pre energetiku Suhajl Mazrúí. (reuters, čtk)

Euro začalo nový týždeň poklesom, môžu za to nejasné výsledky volieb v Nemecku. Americkému doláru k rastu pomohli aj voľby na Novom Zélande. Okolo 17.25 h SELČ euro sa oproti doláru oslabilo o 0,8 percenta na 1,1856 USD. (čtk)

Už viac ako 102296 z vás dostáva správy e-mailom