Hlavná

Hlavná rubrika pre MPM.

Minúta po minúte

Americká sonda Cassini úspešne preletela medzi Saturnom a jeho prstencami. NASA na Twitteri uviedla, že aparát sa dnes po stredajšom vstupe do doposiaľ neprebádanej oblasti spojil so Zemou a začal do riadiaceho strediska posielať získané dáta. Cassini je tak vôbec prvou družicou, ktorá cestu medzi Saturnom a jeho prstencami podnikla. (nasa)

Magistrát Bratislavy hľadá riešenie pre ľudí bez domova zo Zátišia. Nemajú kam ísť, no Nové Mesto aj tak zbúralo väčšinu garáží, kde doteraz žili. Jozef s Marikou vystriedali tri garáže, potom si postavili chatku, tú im zbúrali tiež, a tak sa teraz zabývali už vo štvrtej garáži.

Jozef si spolu s Marikou svoju štvrtú garáž útulne zariadili. Foto N – Tomáš Benedikovič

Nemecký súd rozhodol, že bývalý kancelár Helmut Kohl dostane rekordné odškodné vo výške jedného milióna eur za svoj neautorizovaný životopis, ktorý autori Heribert Schwan a Tilman Jens vydali bez jeho súhlasu v roku 2014.

Slovensko a Bielorusko chcú prehĺbiť vzájomnú spoluprácu najmä v ekonomickej oblasti. Premiér Fico to povedal po stretnutí s bieloruským premiérom Andrejom Kabjakovom. Užšiu spoluprácu očakáva napríklad v zbrojárskom priemysle, energetike či v poľnohospodárstve. (čtk)

Robert Fico a Andrej Kobjakov. Foto – TASR

Bayern Mníchov využil opciu na kúpu Kingsleyho Comana, ktorý bol v klube na hosťovaní z Juventusu Turín. Za 20-ročného futbalistu tak dostane taliansky majster 21 miliónov eur. (dpa)

Účasť slovenských športovcov na zimnej olympiáde a paralympiáde 2018 v Pjongčangu by mala Slovensko vyjsť na 2 milióny a 49 600 eur. Vyplýva to z dokumentu, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. (tasr)

Ruský súd odsúdil na 22 rokov väzenia exšéfa protikorupčného útvaru ministerstva vnútra Denisa Sugrobova, ktorý bol obžalovaný z prekročenia právomocí a zločineckého sprisahania. Sugrobov údajne stál na čele skupiny, ktorá falšovala vyšetrovacie spisy a vymáhala úplatky od stíhaných štátnych úradníkov. (tass)

Rast cien v Nemecku sa v apríli zrýchlil viac, než sa očakávalo. Podľa údajov harmonizovaných s metodikou výpočtu v krajinách EÚ sa miera inflácie dostala na 2 % a presiahla tak cieľ Európskej centrálnej banky. (čtk)

Sýrska vláda odmietla obvinenia zo zodpovednosti za chemický útok na povstaleckú dedinu, ktoré voči nej včera vznieslo Francúzsko. Asadov režim súčasne obvinil Paríž, že sa snaží skryť identitu skutočných páchateľov útoku, pri ktorom zahynulo 90 ľudí. (tasr)

Bulharská stredopravá prozápadná strana GERB, ktorá vyhrala marcové parlamentné voľby, podpísala koaličnú dohodu s nacionalistickou alianciou Jednotní vlastenci. Dohodou sa potvrdilo, že premiérom sa stane bývalý predseda vlády a šéf GERB Bojko Borisov. Bude to jeho tretie funkčné obdobie od roku 2009. (reuters)

Poslanci OĽaNO Igor Matovič ani Erika Jurinová, ktorí sú v parlamente už tretie volebné obdobie, si nespomínajú, že by niekedy pred prepuknutím kauzy listy dostali otvorené zásielky z bezpečnostných dôvodov. Kancelár Guspan pritom tvrdí, že je to prax už niekoľko rokov.

O kauze listy bude mimoriadne rokovať parlamentný výbor pre ľudské práva. Podľa poslankyne OĽaNO Eriky Jurinovej by mal prípad vysvetľovať sám Andrej Danko.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom