Hlavná

Hlavná rubrika pre MPM.

Minúta po minúte

Dnes je Svetový deň poézie. V roku 1999 organizácia UNESCO vyhlásila 21. marec za World Poetry Day, ktorého účelom je propagovanie, čítanie, písanie a publikovanie poézie po celom svete.

ÚPN žiada generálnu prokuratúru, aby mu odovzdala materiály o Sviečkovej manifestácii v roku 1988. Dôvodom je, že historikom doteraz ostávajú neprístupné niektoré dôležité materiály o tejto udalosti, vrátane vyšetrovacieho spisu vtedajšej Vojenskej obvodnej prokuratúry. (tasr)

Píše Radoslav Procházka: Živá ústava je preto živá, že rastie, a to najmä do hĺbky. Ak rásť odmieta, odopiera rast aj štátu, ktorý spravuje. A naopak, ak sa príliš vzdiali od tej písanej, prestáva byť ústavou a stáva sa receptom na svojvôľu.

Foto – Prezident prijal Petra Pellegriniho:

N - Tomáš Benedikovič

Peter Pellegrini prišiel ku Kiskovi s upraveným návrhom svojej vlády.

Počasie na dnes: Premenlivá, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Miestami snehové prehánky alebo sneženie. Teplota od -4 do +6 stupňov, prevažne severný vietor do 35 km/h, v nárazoch do 70 km/h. (shmú)

Barmský prezident Tchin Ťjo rezignoval. 71- ročná prvá civilná hlava štátu po desaťročiach a spojenec Su Ťij si chce podľa vyhlásenia „odpočinúť od súčasných povinností“. Médiá už niekoľko mesiacov špekulujú, že má zdravotné ťažkosti. (bbc)