
Hulladékgazdálkodás
Cikkek

Percről percre
A környezetvédelmi rendőrség engedély nélküli hulladéklerakással gyanúsítja egy Dunaszerdahely melletti település polgármesterét. Illegálisan szállított el használt gumiabroncsokat, mintegy 80 ezer eurós kárt okozva.
Kassa lakosai tavaly több mint 58 ezer tonna kommunális hulladékot termeltek Ennek legnagyobb részét a vegyes kommunális hulladék tette ki, 46 892 tonnával. A szelektált hulladék mennyisége pedig 6 560 tonna volt.

Sólymos László szerint már idén befejeződhetett volna a vereknyei Dimitrov vegyészeti üzem egykori hulladéklerakójának felszámolása, ha a környezetvédelmi minisztérium abban az ütemben folytatta volna a munkát, ahogyan 2016 és 2020 között folyt.
2022 volt az első év, amikor a vásárlók 15 centes felárat fizettek minden egyes egyhasználatos csomagolású italért. „Ez az egyetlen jó dolog, ami ettől a kormánytól származik” – mondta egyöntetűen a süllyei (Šuľa) nyugdíjasok egy csoportja a Denník E tudósítójának. A rendszer két előnyét emelték ki, a tisztább természetet és a pénzkeresési lehetőséget.
A rendőrség Olaszországból érkező illegális hulladékot szállító kamiont kapcsolt le a Rajka-Dunacsún határátkelőnél. A Máriatölgyesre tartó szlovén rendszámú, szerb sofőrrel rendelkező teherautó műanyag- és gumihulladékot, valamint textilt és arcmaszkokat is szállított.

Jelentősen csökkent a szelektív gyűjtésbe kerülő italos dobozok száma. A betétdíjas rendszer sikeres, a gyűjtőudvarok azonban nem örülnek neki, hogy kevesebb műanyag kerül a szelektívbe, hiszen számukra a PET-palackok fontos bevételi forrást képeztek.
Hétfőn megnyílt az új hulladékgyűjtő udvar Komáromban, a Harcsási úton. A város közleménye szerint a létesítményt kizárólag a Komárom városában állandó lakhellyel rendelkező lakosok vehetik igénybe.
Emelkedik az építési és bontási hulladék lerakási díja 2023-ban, a kormányrendelet módosítását szerdai ülésén hagyta jóvá a kabinet. A díjemelés célja, hogy a hulladéklerakás helyett az újrahasznosítás váljon kedvezőbb lehetőséggé. (denníkn)