
Korrupció
Percről percre
Az ukrán védelmi minisztérium újabb magas rangú tisztségviselőjének kellett távoznia a katonáknak szánt ellátmány túlárazott vásárlásával kapcsolatban kitört botrány miatt. Szakértők szerint az állhat a háttérben, hogy Zelenszkij egy évvel az elnökválasztás előtt nem akarja, hogy hivatalára a korrupció árnya vetüljön.
Az Európai Bizottság üdvözli, hogy az ukrán hatóságok komolyan kezelik a korrupciós vádakkal kapcsolatos vizsgálatokat, azonban a korrupcióellenes küzdelemben több előrelépésre van szükség. Ezt Ana Pisonero, a testület szóvivője jelentette ki kedden Brüsszelben.
Európai elfogatóparancsot adtak ki Marián Kučerka ex-rendőr ellen. Kučerka többször is távolmaradt a az ügye Legfelsőbb Bíróságon zajló tárgyalásától, mondván, hogy Szarajevóban van, és megromlott az egészségi állapota.
Dušan Kováčik a bíróságon megkérdezte Adrián Szabótól, miért nem jelentette a hatóságoknak a korrupció gyanúját, miután Milan Lučanský néhai rendőrfőnöktől megtudta, hogy Kováčik egy könyvbe rejtve 50 ezer euró kenőpénzt kapott. A volt különleges ügyész nemcsak Szabó, hanem Boris Beňa, az SIS volt tagjának tanúvallomását is kétségbe vonta.
Bernard Slobodník volt rendőrtiszt a keddi tárgyaláson elmondta: 2016 és 2020 között sokszor találkozott Štefan Žiga vállalkozóval. Többezer eurót kapott tőle, hogy szétossza a rendőrök között, akik az ügyében nyomoztak. Žiga a pénzzel a büntetlenségét akarta megvásárolni. (dennikn)
Bernard Slobodník ellen már nem folyik büntetőeljárás. Korábban azzal gyanúsították, hogy kenőpénzt fogadott el Štefan Žiga vállalkozótól. Ezt Matúš Harkabus ügyész jelentette be a keddi tárgyaláson, hozzátéve: tavaly novemberben feltételesen leállította a Slobodník elleni eljárást.
Štefan Žiga elutasította a vádalkut. Matúš Harkabus ügyész a bíróságon felolvasta a vádiratot, mely szerint Žiga legalább 85 ezer eurót adott át Bernard Slobodník volt rendőrtisztnek, hogy megvásárolja a büntetlenségét. Štefan Žiga Peter Žiga, a Smer volt gazdasági miniszterének és a Hlas jelenlegi képviselőjének rokona. (dennikn)
Tizenegy év börtönnel sújtotta vasárnap a Maldív-szigetek büntetőbírósága Abdulla Jamínt, az ország volt elnökét pénzmosás, illetve kenőpénz elfogadása miatt. A törvényszék egyben ötmillió dollár pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.
Ártatlannak vallotta magát a korrupciós ügyben és szabadon bocsátását kérte az előzetes letartóztatásból Eva Kaili, az Európai Parlament volt alelnöke az illetékes brüsszeli bíróság zárt ajtók mögött tartott csütörtöki meghallgatásán – tájékoztatták a sajtót ügyvédei a La Libre Belgique című francia nyelvű belga napilap jelentése szerint.
Részleges beismerést tett Eva Kaili, az Európai Parlament volt alelnöke, eszerint arra utasította apját, hogy rejtse el az otthonában a későbbi házkutatások során megtalált készpénz nagy részét – tájékoztatott a La Libre Belgique című belga napilap.

A feltételezések szerint Katart érintő korrupciós botrány miatt hozott európai uniós intézkedések veszélyeztetik Doha és az EU kapcsolatát és az energiabiztonságot is – jelentette ki vasárnap egy katari diplomata.
Az athéni pénzügyi ügyészség előzetes vizsgálatot indított korrupció és pénzmosás gyanújával a Belgiumban őrizetbe vett Eva Kaili európai parlamenti képviselő ellen – jelentette az ERT görög közmédia.
Az Európai Parlament csütörtökön állásfoglalást fogadott el, amelyben javasolja a Katarral kapcsolatos jogalkotási munkák felfüggesztését és az ország érdekképviseleteinek kitiltását az uniós törvényhozó testület területéről.
Legalább december 22-ig előzetes letartóztatásban marad Eva Kaili, az Európai Parlament (EP) kedden leváltott szocialista alelnöke, élettársa, Francesco Giorgi pedig egy hónapig marad fogva tartásban, őket és további két társukat a múlt hét végén állítottak elő a belga hatóságok egy Katarral kapcsolatos korrupció vádjával indított nyomozás részeként.
Az Európai Unió számára létfontosságú küldetés a korrupció elleni harc, először saját házunk táján kell rendet raknunk – jelentette ki Ylva Johansson belügyekért felelős uniós biztos kedden az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén.
Felmentette a korrupció és csalás vádja alól Neymart a spanyol bíróság kedden abban az ügyben, amely a játékosnak a 2013-as, az FC Barcelonához igazolása körüli tisztázatlan pénzügyek miatt indult.
Az Európai Parlament keddi plenáris ülésén a korrupcióval vádolt Eva Kaili alelnöki megbízatásának megszüntetése mellett döntött. A politikus jelenleg vizsgálati fogságban van.
Korrupció miatt 16 év börtönbüntetésre ítélték Guatemala volt elnökét és alelnökét. Otto Pérez, aki 2012 és 2015 között volt hivatalban, az ügyészek szerint Roxana Baldetivel együtt kenőpénzt fogadott el vállalatoktól állami megrendelésekért cserébe. (reuters)
Kenőpénz elfogadásával gyanúsítják a Szlovák Műszaki Egyetem Elektrotechnikai és Informatikai Karának dékányhelyettesét. Peter Teleket a múlt héten vette őrizetbe a NAKA, tájékoztat a Startitup portál. (startitup)
Korrupció gyanújával letartóztatták Malawi alelnökét pénteken, egyelőre szabadlábon védekezhet, közölte a közép-afrikai ország korrupciósellenes hatósága.