Napunk

Peter Pellegrini

Cikkek

Percről percre

Heger azt állítja, hogy Peter Pellegrini az Olaf Scholz német kancellárral történt találkozón márciusban azt ígérte, hogy a Hlas nem fogja ellenezni a MiG-ek Ukrajnának történő ajándékozását. Pellegrini nem volt hajlandó kommentálni az állítást. (rtvs)

Peter Pellegrini megtartotta volna a szlovák MiG–29-eseket, amíg meg nem érkeznek az amerikai F–16-osok Szlovákiába. A Hlas elnöke szerint Lengyelország vagy Bulgária segítségével üzemben lehetett volna tartani a MiG-eket. Pellegrini szerint a Heger-kormány alkotmányellenesen adományozza a vadászrepülőgépeket Ukrajnának.

A Hlas csak úgy tudja elképzelni az együttműködést a Dobrá voľbával, ha az megszűnik, és a tagjaik átmennek hozzájuk. „A Hlas nem megy semmilyen koalícióba, nem lesz az sem, hogy a Dobrá voľba tagjai helyet kapnak a jelöltlistán.” – mondta Peter Pellegrini. (dennikn)

Peter Pellegrini, a Hlas vezetője Berlinben találkozott Olaf Scholz német kancellárral. A Hlas közleménye szerint egyetértettek abban, hogy szoros együttműködés kell a pártjaik között, bilaterális és európai szinten is.

Peter Pellegrini szerint Szlovákia Ukrajának adhatja a MiG vadászgépeket, ha több NATO-tagállam is így tesz. A Hlas elnöke nem akarja, hogy Heger elsőként döntsön erről, mert az szerinte veszélyeztetheti Szlovákia biztonságát.

 

Peter Pellegrini (Hlas) felszólította Richard Sulíkot, az SaS vezetőjét és képviselőit, hogy támogassák az előrehozott választás kapcsán támogassák a június 24-i időpontot. A parlamentnek holnpa 17:00-kor kellene szavazni a kérdésről. (tasr)

Boris Kollár és Peter Pellegrini megismételték, el tudják képzelni, hogy közösen kormányozzanak. „A Hlast egy beszámítható pártnak tartom“ – mondta a Sme rodina elnöke. (rtvs)

A Hlas módosítási javaslatot adott be, hogy az előrehozott választásokra június 24-én kerüljön sor. A párt elnöke, Peter Pellegrini szerint elfogadhatatlan, hogy Heger megbízott kormánya szeptemberig kormányozzon. Pellegrini az SaS-t próbálja meggyőzni, hogy az támogassa a korábbi választásokat. (dennikn)

Peter Spáč politológus és választási szakértő szerint Szlovákiában régóta bevett dolognak számít az arányos választási rendszer, és az emberek számára nehezen lenne érthető, ha áttérnénk a vegyes modellre. Szerinte nem véletlen, hogy ilyen sok párt van Szlovákiában, mert ez a társadalom jellegét tükrözi. „Ezt nem lehetne 2-3 pártra szűkíteni anélkül, hogy jelentős társadalmi csoportok ne veszítsék el a képviseletüket” – magyarázza a politológus.