Kultúra

Minúta po minúte

Na festivale Sziget v Budapešti sa tento rok zúčastnilo 450-tisíc ľudí. Festival sa skončil v utorok. Podľa jedného z organizátorov, Tamása Kádára, bol festival aj tento rok v zisku. (čtk)

Medzinárodný filmový festival v Toronte uvedie aj novinku Juraja Lehotského Nina. Je to jediný slovenský režisér, ktorého prvý aj druhý film uviedol v programe jeden zo štyroch najväčších svetových festivalov.

V Indii zatkli štyroch mužov, ktorí sú podozriví, že na internete zverejnili neodvysielaný diel seriálu Hra o tróny. Hakeri ukradli televízii HBO na konci júla štvrtý diel a na internete sa objavil deň pred svetovou premiérou. Muži z Indie nie sú podozriví z hakerského útoku na HBO. (čtk)

Erik Šille zavesil do bratislavskej Kunsthalle viac než päťdesiat obrazov. Päťdesiat je dosť veľa. Je to vizuálna nakladačka. Nedá sa tomu skočiť do reči, uhnúť pohľadom, vypnúť. Ako rádio hučiace v supermarkete. Najradšej by ste ho vypli už pri rožkoch, ale pri chladničkách s jogurtmi si už tiež pospevujete. Aj to, čo nechcete. Je to Šille v celej svojej sile.

Výstava Error Erika Šilleho potrvá v bratislavskej Kunsthalle do 29. októbra. Foto - Adam Šakový

Víkendová predpoveď počasia: Po horúcich dňoch sa opäť ochladí. Pomôže tomu najmä dážď, ktorý zasiahne väčšinu územia. Na mnohých miestach preto bude podobne ako na fotografii z roku 1947 s názvom Po búrke.

Ján Halaša: Po búrke. Zdroj – SNG/Web umenia

Už viac ako 95965 z vás dostáva správy e-mailom