Matovič tvrdí, že ak sú podozrenia voči Galkovi zo zneužívania VOS pravdivé, nemá čo robiť v politike. Témou sa v stredu bude na návrh poslanca Smeru zaoberať aj parlament.

„Mám len mediálne informácie a neviem to posúdiť. Ak je to pravda, bol by to obrovský problém. Ja sa rád dozviem, ako to bolo, z Galkových úst, aj na rokovaní v parlamente. Chcem vedieť pravdu,“ povedal Matovič.

Parlament v utorok na návrh Petra Šucu (Smer) odhlasoval, že sa bude v stredu popoludní zaoberať údajným zneužívaním VOS v prospech SaS Ľubomírom Galkom v čase, keď bol ministrom obrany.

Návrh prišiel po tom, čo minulý týždeň parlament mimoriadne rokoval o modernizácii slovenskej armády. Debata neraz skĺzla ku Galkovým údajným prešľapom na ministerstve.

Galko v blogu uviedol, že Smer otvoril „prevarenú, sedem rokov starú pseudokauzu odpočúvania novinárov“.

„Pália po mne ako diví. Komické na tom však je, že sa snažia novinárom podsunúť niekoľko rokov staré informácie ako ‚nové skutočnosti‘. Je možné, že smeráci majú v rukách interné hĺbkové prieskumy, v ktorých brutálne letia s preferenciami dole alebo im ukazujú, že konkrétne ja oslovujem časť ich elektorátu, napríklad z radov starších ľudí, čo ukázali v minulosti niektoré prieskumy zhodou okolností aj nám. Preto chcú mňa aj SaS čo najviac znedôveryhodniť a diskreditovať,“ napísal Galko.

V blogu zároveň píše, že vyšetrovanie ešte v roku 2015 preukázalo, že do nasadzovania odpočúvaní nijako nezasahoval a že všetci svedkovia, ktorí vo VOS nasadzovanie informačno-technických prostriedkov (ITP) nejakým spôsobom riešili, vypovedali, že nevydal ani jediný pokyn alebo rozkaz na nasadenie ITP, „že VOS konala autonómne a všetci dôstojníci VOS konali výlučne na základe vlastných poznatkov alebo poznatkov svojich podriadených“. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Najčítanejšie

| |