Bývalý predseda výkonného výboru FNM a nominant Smeru Vladimír Kocourek bol podráždený pri otázkach novinárov, či uzavretie mimosúdnej dohody v kauze Gemerský mlyn riadil Smer alebo Robert Fico.

„Neťahajte do toho politiku,“ povedal Kocourek a na ďalšie otázky odmietol odpovedať.

Kocourek odmietol na súde svedčiť, prokurátor čítal jeho výpoveď v prípravnom konaní. V nej povedal, že o chystanej mimosúdnej dohode nevedel, keď rokoval výkonný výbor, mal dovolenku a nevie, kto je za to zodpovedný.

Výkonný výbor hlasoval v pomere 6 za, 3 proti a 1 sa zdržal. Zo zápisnice sa však nedá zistiť, kto ako hlasoval.

„Neprichádza do úvahy, všetky rozhodnutia sú prijímané výkonným výborom, jedenástimi slobodnými členmi. Či sú tie nominácie politické alebo odborné, k tomu sa vyjadriť neviem,” povedal Kocourek ešte na polícii na otázky prokurátora o tom, či riadili kroky výkonného výboru nominanti Smeru.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Newsfilter Tomáša Gálisa: Fico je premiérom už desiaty rok. Keď predsedal prvej vláde, už pätnásť rokov tu fungoval Volkswagen a autá začali vyrábať aj Kia a Peugeot Citroën. Medzitým stále opakoval, že máme priveľa absolventov gymnázií a humanitných vysokých škôl a že naša ekonomika si žiada niečo iné. No vždy zostalo len pri slovách.

Najčítanejšie

| |