Ľubomír Galko tvrdí, že iba dôstojníci VS môžu povedať, prečo a ako odpočúvali. Podpredseda SaS hovorí, že dôstojníci vypovedali, že on nedal žiadny pokyn a vždy konali autonómne.

„My nepoznáme spôsoby spravodajskej práce, zbierania, triedenia informácií. Nie som obhajca tých dôstojníkov, ale predstavte si hypoteticky, že by niekto, trebárs aj majiteľ dopravnej firmy, chcel korumpovať nominantov SaS, aj samotného ministra. Bolo by legitímne, keby to predložili sudcovi a chceli nasadiť ITP, aby to potvrdili alebo vyvrátili?“ spýtal sa Galko a reagoval na to, že odpočúvali kamionistu a zisťovali jeho názory na SaS.

„Bolo by legitímne, aby sa zaujímali o postoje danej osoby k politickej strane? Ja nemám prístup k vyšetrovaciemu spisu, možno Robert Kaliňák doň chodí. Tých vysvetlení je obrovské množstvo, ale vysvetlenia treba nechať na tých dôstojníkov. Je to na nich, aby obhájili svoje konanie.“

V jeho prospech podľa neho hovorí aj to, že v prípade odpočúvania redaktorov Pravdy bolo stíhanie novinárov zastavené. „Pre mňa sa tá pseudokauza skončila a moje meno bolo očistené,“ tvrdí.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Najčítanejšie

| |