Šéf policajnej inšpekcie Milan Lučanský má absolútnu dôveru ministerstva vnútra. Ministerstvo to uviedlo v reakcii na medializované informácie o Lučanskom a jeho byte na Floride, ktorý údajne získal za nelegálne peniaze.

„Do majetkového priznania má zo zákona prístup len nadriadený policajta a samotný policajt. Po požiadaní gen. Milana Lučanského nám dovolil nazrieť do majetkové priznania, kde je priznané, že on a jeho manželka vlastnia jeden podiel nehnuteľnosti v USA,“ uvádza sa v stanovisku rezortu.

Na nahrávke, ktorá sa dostala do médií, hovorí podnikateľ Michal Chynoradský, ktorý bol v minulosti stíhaný, o Lučanského byte na Floride. Ten šéf policajnej inšpekcie údajne získal za nelegálne zarobené peniaze.

Lučanský to odmieta. Nahrávku podľa neho pustil do médií Chynoradský, ktorý si ju aj sám nahral. Za Chynoradského krokmi vidí Lučanský pomstu za to, že mu v minulosti odmietol pomôcť.

Prípadom sa na tlačovej konferencii zaoberala aj Lucia Ďuriš Nicholsonová. Obracia sa preň na generálnu prokuratúru a píše aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, aby Lučanského prípad riešil.

Lučanský je podľa nej podozrivý z porušenia povinnosti policajta a čelí tiež podozreniam v súvislosti s kúpou apartmánu v americkom štáte Florida. Materiály, ktoré má Ďuriš Nicholsonová k dispozícii, podľa nej naznačujú Lučanského protiprávne konanie vrátane vydierania. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Organizácia Reportéri bez hraníc je znepokojená situáciou na Slovensku šesť mesiacov po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy „sa zastavilo“ a na sľuby o ochrane novinárov sa zabudlo. „Potrebovali by sme zázrak, aby sme pri vyšetrovaní dospeli k úspešným záverom,“ píše sa v stanovisku. (tasr)

Najčítanejšie

| |