Vedenie Los Angeles vymenilo Mariána Gáboríka do Ottawy.

 V aktuálnej sezóne NHL, do ktorej nastúpil po operácii až v novembri, odohral 30 zápasov a zaznamenal 14 bodov (7+7). 

Do Ottawy ide spolu s ďalším útočníkom Nickom Shoreom, opačným smerom putovala dvojica Dion Phaneuf a Nate Thompson.

Podľa televíznej stanice TSN budú Senators v rámci dohody naďalej platiť Phaneufovi 25 percent z jeho platu. LA a Ottawa rokovali o možnosti výmeny kanadského obrancu už dlhší čas. Kluby ju zrealizovali až po tom, čo sa dohodli, že súčasťou trejdu bude aj Gáborík.

Slovenský krídelník výrazne pomohol Kings k zisku Stanleyho pohára v roku 2014, keď sa stal najlepším strelcom play off. Odvtedy však jeho produktivita aj vinou zdravotných problémov klesala.

„Želáme Mariánovi a Nickovi všetko najlepšie. Marián si užil do tohto času úžasnú kariéru a v uplynulých rokoch hral významnú úlohu v našom tíme, vrátane jeho role pri zisku Stanleyho pohára v roku 2014,“ povedal na adresu trenčianskeho odchovanca generálny manažér Kings Rob Blake.

Ottawa bude Gáboríkovou piatou zastávkou v NHL, hral už v drese Minnesoty, pokračoval v NY Rangers, Columbuse a LA. Celkovo si v 1019 zápasoch v NHL pripísal 808 bodov za 403 gólov a 405 asistencií.

36-ročný krídelník si do kanadskej metropoly berie so sebou aj zmluvu s priemerným ročným zárobkom 4,875 mil. dolárov, ktorá mu vyprší až po sezóne 2020/2021. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Šéf IIHF Rene Fasel nepriamo potvrdil zámer, aby Slovensko hralo na budúcoročných MS základnú skupinu v Košiciach. „Ak to chcú urobiť ako v Dánsku, kde domáci hrali v Herningu, tak súhlasíme. Je to na organizátorovi, my do toho vstupujeme len konzultačne.“ (čt šport)

Najčítanejšie

| |