Dnešné biatlonové preteky žien na 15 km s Anastasiou Kuzminovou presunuli na štvrtok 9:15.

Dôvodom je silný vietor a nepriaznivé počasie, ktoré sa má podľa predpovede zajtra zlepšiť.

Preteky aj so štvoricou slovenských reprezentantiek sa mali pôvodne uskutočniť v stredu o 12.05 SEČ.

Medzinárodná biatlonová únia (IBU) na svojej stránke informovala, že vytrvalostné preteky mužov na 20 km posunuli vo štvrtok z 12.00 na 12.20 SEČ.

Okrem Kuzminovej budú vo vytrvalostných pretekoch štartovať aj sestry Fialkové a Terézia Poliaková.

Prognózy pre biatlonové a bežecké centrum v horskej časti Alpensia hovorili v stredu o vetre s rýchlosťou až okolo 15 m/s.

„Nechceme riskovať nespravodlivé podmienky pre športovcov. Najmä vo vytrvalostných pretekoch so štyrmi streleckými položkami. Predpoveď na zajtra je oveľa lepšia,“ agentúra dpa citovala generálnu sekretárku IBU Nicole Reschovú.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Nemeckí hokejisti zvíťazili v kvalifikačnom zápase na olympiáde nad Švajčiarskom 2:1 po predĺžení a postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú v stredu so Švédskom. (tasr)

Fínski hokejisti zdolali Kórejskú republiku 5:2 a postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú s Kanaďanmi. Tento výsledok znamená, že Kórejská republika skončila na olympijskom turnaji na poslednom – 12. mieste, 11. priečku obsadili Slováci. (tasr)

Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Johannes Rydzek získal zlatú medailu v individuálnych pretekoch so skokmi na veľkom mostíku. Nemeckú dominanciu potvrdil druhý Fabian Riessle a bronzový Eric Frenzel. (tasr)