Bývalý príslušník SIS Ľuboš Kosík vyhlásil, že v skupine, ktorá išla za Ivana Lexu do Švajčiarska zlikvidovať Oskara Fegyveresa, bola aj manželka Roberta Kaliňáka Zuzana. Píše o tom SME. Fegyveresa napokon niekto vo Švajčiarsku varoval. 

Fegyveresa mali naložiť do citroenu. „Bol tam malý úložný priestor, do ktorého nebolo vidieť. Tam mal byť Fegyveres hodený,“ tvrdí Kosík.

Keď však autom prešli na červenú, zastavili ich policajti so samopalmi. „To Fegyveresovi zachránilo život.“

Kosík povedal, že políciu varoval Milan Kňažko. Povedal mu to vraj Milan Bališ, ktorý mal SBS Guard. „Bališ mi povedal, že Kňažko sa dozvedel, že tam má ísť nejaká skupina. Údajne o tom informoval FBI, ktorá to tam mala monitorovať,“ povedal Kosík.

Kaliňák sa odpovedi ohľadom manželky vyhýba. Povedal len, že odmieta zaťahovanie rodiny do politických záležitostí. O tom, že v skupine príslušníkov SIS bola aj jeho manželka, sa hovorilo aj v minulosti.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Pojednávanie s exministrom vnútra Gustávom Krajčim pre zmarenie referenda netrvalo ani päť minút. Sudca musel konanie prerušiť, pretože obhajca požiadal, aby sa obrátil na Súdny dvor EÚ s piatimi otázkami. Sudca si ich musí preštudovať. Pojednávanie odročil na neurčito.

Najčítanejšie

| |