Náhly príchod imitátora Kim Čong-una zaskočil skupinu severokórejských roztlieskavačiek, ktoré na olympijských hrách povzbudzovali spojený tím hokejistiek Severnej a Južnej Kórey. Niektoré od neho ihneď odvrátili zrak, väčšina bola zarazená, niektoré sa smiali.

Imitátor Kim Čong-una. Foto – AP

Imitátor sa neskôr agentúre Reuters predstavil ako Howard.

„Hrajú dobre, už dali gól. Viac si ako prezident nemôžem priať,“ povedal Howard agentúre Reuters krátko po tom, čo ho členovia juhokórejskej protiteroristickej jednotky odviedli od fandiacich Severokórejčaniek.

„Veď som ich sám trénoval, a tak sú určite najlepšie na svete,“ glosoval ďalej výkon hokejistiek imitátor severokórejského vodcu. Japonské hokejistky porazili spojený tím Kóreí 4:1.

Howard vzbudil rozruch už v piatok, keď sa na otváracom ceremoniáli objavil s imitátorom amerického prezidenta Donalda Trumpa. Bezpečnostná služba oboch zo štadióna okamžite vykázala.

Dnes policajti imitátora krátko zadržiavali a potom ho podľa Reuters slušne požiadali, aby zo štadióna odišiel.

„Mám príliš politickú tvár,“ konštatoval Howard pri odchode z hokejovej arény. „Veď som sa s takou tvárou narodil. A teraz s ňou musím žiť,“ povedal a dodal, že každý má nejaké poslanie.

„Stále počúvame, že sú to mierové hry, a tak dúfam, že mier vydrží a tí dvaja idioti prestanú odpaľovať rakety a nadávať si cez Twitter,“ povedal podľa médií Howard, ktorý pochádza z Austrálie a žije v Hongkongu. (washington post, reuters, čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Olympijské hry v Pjongčangu sa skončili záverečným ceremoniálom. Hry oficiálne uzavrel prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach, ktorý na koniec slávnosti vyhlásil: „Zimné olympijské hry v Pjongčangu sú ukončené.“ (tasr)

Foto – TASR/AP

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar je so štyrmi gólmi najlepším strelcom Serie A spomedzi obrancov. Presadil sa v sobotňajšom zápase, v ktorom jeho Inter zdolal Benevento 2:0. (tasr)

Najčítanejšie

| |