Marián Kočner pre RTVS odmietol spojenie s vraždou novinára Jána Kuciaka. „Je to absolútna hlúposť,“ tvrdí a presviedča, že jeho vyhrážky novinárovi neboli vyhrážkami.

„Položil som mu rečnícku otázku, že či by sa jemu páčilo, keby som zrazu tak začal naňho vyťahovať nejaké veci z jeho rodinného života, zo života jeho rodiny a tak ďalej, a to boli samozrejme veci, ktoré nie sú pravdivé,“ povedal Kočner RTVS.

S Kuciakom sa videl vraj len raz na tlačovej konferencii, kde mu položil tri otázky, okrem toho si vymieňali e-maily o firmách, „o ktorých mal on pocit, že sa spájali s mojou osobou. Ja som na jeho otázky vždy korektne odpovedal,“ vysvetľoval podnikateľ z mafiánskych zoznamov.

Nepísali si vraj posledné dva či tri mesiace. „Je to naozaj obrovská tragédia, myslím si, že Slovensko nie je na úrovni rovníkových štátov, aby sa u nás takéto veci stávali novinárom,“ nechal sa ešte počuť Kočner. (rtvs)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy:

Premiér Peter Pellegrini požiadal na stretnutí europoslancov, aby vedeli rozlíšiť vyjadrenia, ktoré majú už politický podtón, od vyjadrení, ktoré sú konštruktívne. Prezidenta Andreja Kisku opäť obvinil, že sa vyjadruje „absolútne negatívne“ a o Slovenskej republike hovorí len negatívne veci.

Najčítanejšie

| |