Marián Kočner pre RTVS odmietol spojenie s vraždou novinára Jána Kuciaka.

„Je to absolútna hlúposť,“ tvrdí a presviedča, že jeho vyhrážky novinárovi neboli vyhrážkami.

„Položil som mu rečnícku otázku, že či by sa jemu páčilo, keby som zrazu tak začal naňho vyťahovať nejaké veci z jeho rodinného života, zo života jeho rodiny a tak ďalej, a to boli samozrejme veci, ktoré nie sú pravdivé,“ povedal Kočner RTVS.

S Kuciakom sa videl vraj len raz na tlačovej konferencii, kde mu položil tri otázky, okrem toho si vymieňali e-maily o firmách, „o ktorých mal on pocit, že sa spájali s mojou osobou. Ja som na jeho otázky vždy korektne odpovedal,“ vysvetľoval podnikateľ z mafiánskych zoznamov.

Nepísali si vraj posledné dva či tri mesiace. „Je to naozaj obrovská tragédia, myslím si, že Slovensko nie je na úrovni rovníkových štátov, aby sa u nás takéto veci stávali novinárom,“ nechal sa ešte počuť Kočner. (rtvs)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Vražda Jána Kuciaka

Naživo: Študenti Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy si uctili Jána Kuciaka. Na škole otvorili unikátnu výstavu, ktorá kompletne mapuje jeho novinársku prácu. Na diskusii vystupuje Iveta Radičová s novinármi Marekom Vagovičom, Matúšom Kostolným, Arpádom Soltészom, Braňom Závodským a Eugenom Kordom.

Na Paneurópskej vysokej škole bude po 14.00 h diskusia Ivety Radičovej s novinármi Marekom Vagovičom, Matúšom Kostolným, Arpádom Soltészom, Braňom Závodským a Eugenom Kordom. Pred debatou otvoria výstavu novinárskych prác Jána Kuciaka. Debata bude live na Facebooku Denníka N.

Najčítanejšie

| |