Bližšie k riešeniu vládnej krízy bude koalícia v pondelok, naznačil vicepremiér Peter Pellegrini zo Smeru. Sobotné rokovania medzi premiérom Ficom a lídrom Mosta-Híd Bugárom nekomentoval.

Bugár s Ficom si podľa Pellegriniho len vymenili vzájomné postoje pred dnešným rokovaním predsedníctva Mosta-Híd.

Ktorý zo scenárov riešení súčasnej vládnej krízy je najreálnejší, Pellegrini nenaznačil. Osobne je však za to, aby Smer urobil všetko pre to, aby mohla súčasná koalícia pokračovať vo vládnutí. „Aby sme urobili ústupky a zmeny vo vláde, ktoré vyhovejú koaličným partnerom,“ povedal Pellegrini v relácii O 5 minút 12.

Na to, či by Smer bol ochotný urobiť taký ústupok, že sa vzdá ministerstva vnútra, Pellegrini priamo neodpovedal. „Ak by to malo zachrániť koalíciu a sme presvedčení, že je to to najlepšie riešenie pre krajinu, sme ochotní to urobiť,“ dodal vicepremiér, ale zdôraznil, že to nie je názor strany a neznamená to, že je to v hre.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: ,

Premiér Peter Pellegrini požiadal na stretnutí europoslancov, aby vedeli rozlíšiť vyjadrenia, ktoré majú už politický podtón, od vyjadrení, ktoré sú konštruktívne. Prezidenta Andreja Kisku opäť obvinil, že sa vyjadruje „absolútne negatívne“ a o Slovenskej republike hovorí len negatívne veci.

Najčítanejšie

| |