Bližšie k riešeniu vládnej krízy bude koalícia v pondelok, naznačil vicepremiér Peter Pellegrini

zo Smeru. Sobotné rokovania medzi premiérom Ficom a lídrom Mosta-Híd Bugárom nekomentoval.

Bugár s Ficom si podľa Pellegriniho len vymenili vzájomné postoje pred dnešným rokovaním predsedníctva Mosta-Híd.

Ktorý zo scenárov riešení súčasnej vládnej krízy je najreálnejší, Pellegrini nenaznačil. Osobne je však za to, aby Smer urobil všetko pre to, aby mohla súčasná koalícia pokračovať vo vládnutí. „Aby sme urobili ústupky a zmeny vo vláde, ktoré vyhovejú koaličným partnerom,“ povedal Pellegrini v relácii O 5 minút 12.

Na to, či by Smer bol ochotný urobiť taký ústupok, že sa vzdá ministerstva vnútra, Pellegrini priamo neodpovedal. „Ak by to malo zachrániť koalíciu a sme presvedčení, že je to to najlepšie riešenie pre krajinu, sme ochotní to urobiť,“ dodal vicepremiér, ale zdôraznil, že to nie je názor strany a neznamená to, že je to v hre.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Nová vláda, Vražda Jána Kuciaka

Pellegrini nemá detailné informácie o tom, kedy bude známy výsledok vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V RTVS povedal, že pevne verí, že sa nájde nejaký dôkaz alebo človek, ktorý by povedal, čo sa stalo. „Veľmi si želám, aby sme sa dozvedeli pravdu.“

Učitelia hudby a mladí speváci v Bratislave spievajú štátnu hymnu. Protest na Námestí SNP sa skončil. Farmári z traktora rozdávajú zemiaky, mrkvu a iné plodiny.

Z listu sestry Jána Kuciaka Márie: „My cítime strašnú vinu a ľútosť. Vinu za to, že sme ich nedokázali ochrániť, že sme ich v tom nechali samých, že sme dopustili, aby sa im to stalo. Ľútosť nad tým, že nevieme nič urobiť. Sami nič nezmôžeme a nezmeníme. Jediné, čo môžeme urobiť, je hovoriť o tom a pripomínať to.“

Najčítanejšie

| |