Minister vnútra Robert Kaliňák odstupuje z funkcie. „Rozhodol som sa, že na funkciu rezignujem,“ povedal na tlačovej konferencii.

Kaliňák povedal, že musí napĺňať mandát, ktorý dostal vo voľbách, ale jednou z vecí, ako naplniť svoj mandát je, aby stabilita zostala naplnená, a preto rezignuje na svoju funkciu podpredsedu vlády a ministra vnútra.

“Ja som sa slobodne rozhodol, oznámil som rozhodnutie predsedovi vlády, obom predsedom koaličných strán, z pohľadu mojej pozície je dôležité, aby tento krok bol vnímaný ako snaha o stabilitu a aby Slovensko pokračovalo v nastúpenej dobrej ceste.”

Poďakoval sa policajtom, ktorí z našej krajiny urobili bezpečnú a modernú krajinu. Verí, že vyšetrovatelia dovedú vyšetrovanie tejto vraždy do konca.

„Potrebujeme vedieť prečo a potrebujeme vedieť kto,“ povedal Kaliňák o vražde Jána Kuciaka.

Čítajte tiež: Kaliňák mohol byť premiérom, namiesto toho si vybral ochranu svojich ľudí

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: ,

Premiér Peter Pellegrini požiadal na stretnutí europoslancov, aby vedeli rozlíšiť vyjadrenia, ktoré majú už politický podtón, od vyjadrení, ktoré sú konštruktívne. Prezidenta Andreja Kisku opäť obvinil, že sa vyjadruje „absolútne negatívne“ a o Slovenskej republike hovorí len negatívne veci.

Najčítanejšie

| |