SNS sa predčasným voľbám podľa Antona Hrnka nebráni, no nie je z nich nadšená. „Dôležité je, aby súčasná vláda dovládla až do volieb, aj keby boli predčasné. To je momentálne náš podstatný cieľ,“ povedal podpredseda SNS.

„Táto vláda dokázala niečo mimoriadne dôležité v novodobých dejinách slovenska, že dokázala spojiť niečo zdanlivo nespojiteľné na prospech občanov,“ hovorí Hrnko.

Vládna koalícia sa podľa neho dostala do krízy zo dňa na deň na základe vyfabrikovaných informácií a po zneužití „politického zápasu na očierňovanie politických súperov“.

„Je na zodpovednosti ľudí, ktorí to vyvolali. Nebojíme sa ale žiadneho vývinu, máme svoj politický program a ideme ďalej.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy:

Kiska pomenoval tri veci, ktoré treba zmeniť v poľnohospodárstve: právo má platiť aj na vidieku, treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú. „Chcem rázne konať, pretože situácia v poľnohospodárstve nie je dobrá,“ povedal v RTVS.

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Najčítanejšie

| |