SNS bude o predčasných voľbách rokovať v prípade, ak bude vláda nefunkčná. Strana odkázala, že berie na vedomie rozhodnutie Mosta-Híd, vníma, že odstúpenie Kaliňáka nie je pre nich dostačujúce a rekonštrukcia vlády z ich strany je už uzavretá možnosť.

Predsedníctvo SNS zaviazalo predsedu SNS Andreja Danka rokovať o predčasných voľbách s koaličnými partnermi, ale až vtedy, ak dôjde k pádu vlády, resp. jej nefunkčnosti, prípadne k nefunkčnosti koalície. Preto sú akékoľvek úvahy o stanovení termínu nových volieb nateraz predčasné.

O stanovisku predseda strany Andrej Danko informoval svojich koaličných partnerov, píše sa v stanovisku SNS.

Viac k téme: Čo sa teraz bude diať: vyzerá to na predčasné voľby, ale možný je aj pat či Fico naďalej premiérom

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy:

Kiska pomenoval tri veci, ktoré treba zmeniť v poľnohospodárstve: právo má platiť aj na vidieku, treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú. „Chcem rázne konať, pretože situácia v poľnohospodárstve nie je dobrá,“ povedal v RTVS.

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Najčítanejšie

| |