Novému ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi (Most-Híd) sa nepozdávajú spoločnosti, ktoré vyhrali súťaž na prenájom nových priestorov pre ministerstvo. Súťaž, ktorú pripravila jeho predchodkyňa a stranícka kolegyňa Lucia Žitňanská, je ukončená a vyhodnotená a podľa Gála sa uskutočnila korektne.

„Súťaž bola ukončená a vyhodnotená s tým, že je to na podpis,“ oznámil Gál tento týždeň.

S jej výsledkami však podľa jeho slov má problém, hoci sa uskutočnila korektne a jej priebeh odobril i tretí sektor.

Dôvodom ministrových obáv sú samotné spoločnosti, ktoré v súťaži na prenájom kancelárskych priestorov pre ministerstvo uspeli.

„Robí mi to troška vrásky, lebo tie najvýhodnejšie ponuky sú od dvoch spoločností, ktoré nemajú vo verejnosti takú veľkú dôveru,“ vysvetlil Gál dôvod obáv.

Názvy spoločností menovať nechcel. „Ešte som sa nerozhodol, či využijem výberové konanie alebo ho zruším. Len stále ostáva na konci dňa otázka, čo bude potom,“ doplnil.

Gál potvrdil slová svojej predchodkyne, že priestorová situácia ministerstva, ktoré sa o budovu na Župnom námestí v Bratislave delí s Najvyšším súdom SR, je neudržateľná. „Už sa my nezmestíme do tých priestorov, ktoré má ministerstvo. Už ani Najvyšší súd sa nezmestí do tých priestorov, ktoré má v tej istej budove, a budova potrebuje urýchlenú opravu, pretože jej končí životnosť,“ opísal situáciu.

Minister zvažuje, či by nemal ísť do výstavby budovy pre ministerstvo. Tu vidí problém, že výstavba sa dá zrealizovať až v horizonte piatich-šiestich rokov. Obáva sa, že tak dlho už ministerstvo ani Najvyšší súd nemôžu čakať. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Rudo Danihel je raper rómskeho pôvodu, pochádza z Holíča. Pracuje vo firme, kde jazdí na vysokozdvižnom vozíku, popri tom nakrúca klipy a nahráva skladby. „Keď 12-ročný chalan považuje za frajera niekoho, kto sa zadlží, aby sa chvíľu ukazoval s peniazmi, tak spraví to isté,“ hovorí o realite dlhov a exekúcií.

Čavalenky. Foto N – Tomáš Benedikovič

Najčítanejšie

| |