Policajný prezident Tibor Gašpar je podľa premiéra Pellegriniho „maximálny profesionál“. „Je radosť s ním robiť, na rokovania chodí maximálne pripravený. Ako manažér to dokážem oceniť,“ hovorí premiér. Gašpara háji tým, že Slovensko je bezpečná krajina.

Nechcel však povedať, či by pre upokojenie verejnosti mal alebo nemal odstúpiť. „Zodpovedný za toto rozhodnutie je minister vnútra, ja sa do toho miešať nebudem,“ dodal premiér.

Ani Gašparov odchod by podľa premiéra nemal žiadny vplyv na vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. „Odvolanie policajného prezidenta by malo na vyšetrovanie vraždy nulový efekt,“ tvrdí premiér.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy: ,

Premiér Peter Pellegrini požiadal na stretnutí europoslancov, aby vedeli rozlíšiť vyjadrenia, ktoré majú už politický podtón, od vyjadrení, ktoré sú konštruktívne. Prezidenta Andreja Kisku opäť obvinil, že sa vyjadruje „absolútne negatívne“ a o Slovenskej republike hovorí len negatívne veci.

Ľudia z iniciatívy Za slušné Slovensko sa včera stretli s líderkou delegácie europarlamentu Sophie in ´t Veld a ďalšími europoslancami. Iniciatíva informuje, že sa zhodli na nespokojnosti s vyšetrovaním vraždy, za nedostatočné považujú aj zmeny v polícii.

Najčítanejšie

| |