Na proteste v Bratislave bolo podľa odhadov okolo 31- až 35-tisíc ľudí. Na poslednom zhromaždení pred desiatimi dňami ich bolo 40- až 45-tisíc.

Odhad počtu účastníkov na celom Námestí SNP pri hustote dva a pol človeka na štvorcovom metri. Zdroj – N/MapChecking/GKStill.com

Zatiaľ najnižšiu účasť mal protest v piatok 23. marca, ktorý nasledoval po vymenovaní Pellegriniho vlády. Na Námestie SNP vtedy prišlo okolo 25-tisíc ľudí. Toto zhromaždenie neorganizovala iniciatíva Za Slušné Slovensko, ktorá vtedy svoju akciu na poslednú chvíľu zrušila. Akciu napokon narýchlo pripravila iniciatíva vysokoškolákov Nie je nám to jedno.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Premiér Peter Pellegrini požiadal na stretnutí europoslancov, aby vedeli rozlíšiť vyjadrenia, ktoré majú už politický podtón, od vyjadrení, ktoré sú konštruktívne. Prezidenta Andreja Kisku opäť obvinil, že sa vyjadruje „absolútne negatívne“ a o Slovenskej republike hovorí len negatívne veci.

Ľudia z iniciatívy Za slušné Slovensko sa včera stretli s líderkou delegácie europarlamentu Sophie in ´t Veld a ďalšími europoslancami. Iniciatíva informuje, že sa zhodli na nespokojnosti s vyšetrovaním vraždy, za nedostatočné považujú aj zmeny v polícii.

Najčítanejšie

| |