Premiér Pellegrini povedal, že vláda chce rokovať s jednotlivými sociálnymi partnermi o prioritách v najbližšom období. Uviedol to počas rokovania tripartity s tým, že je v jeho záujme, aby pokračoval dobrý sociálny dialóg.

„Záleží mi na dobrom dialógu so všetkými za rokovacím stolom s tým, že v najbližšom období sa individuálne vláda a vybraná skupina ministrov bude stretávať s jednotlivými partnermi samostatne, aby sme si povedali, čo očakávajú od novej vlády, čo my ako vláda očakávame od nich a čo by sme mohli ešte do nasledujúcich volieb urobiť možno aj nad rámec programového vyhlásenia vlády,“ avizoval Pellegrini.

Tiež mu záleží na tom, aby sociálni partneri primárne rokovali najmä za rokovacím stolom a neodkazovali si stanoviská cez médiá. „Požiadal som všetkých, aby si zachovali mieru rozumného dialógu, aby sme si neodkazovali cez médiá, pokiaľ je ochota rokovať za rokovacím stolom, a aby sme naozaj tie svoje názory prezentovali vtedy, keď k dohode nedôjde a keď už iné riešenie ako nejaký súboj neexistuje,“ uviedol premiér.

Zároveň doplnil, že tripartita má aktuálne na stole niekoľko zaujímavých návrhov. Ocenil pripravované zmeny v oblasti duálneho vzdelávania. „Teším sa, že dôjde k výraznému zatraktívneniu duálneho vzdelávania tým, že sa školám vráti ich pôvodná výška normatívu a bude existovať dokonca príspevok pre malé firmy a tých, ktorí budú žiakov vychovávať priamo vo firmách,“ dodal predseda vlády. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Mimoriadne odškodnenie pre ľudí uviaznutých vo vlaku uhradí manažment ZSSK. „Nepôjde to teda z prostriedkov ZSSK,“ uviedol hovorca spoločnosti. K udalosti došlo 6. septembra, keď bola pre pád trakčného vedenia prerušená doprava v Bratislave a okolí. (tasr)

Najčítanejšie

| |