Imrich Béreš definitívne oznámi, či bude kandidovať, až po vyzbieraní potrebných podpisov. Pre zverejnenie lekárskej správy jeho exmanželky pripravuje právne kroky, ale ešte nevie, či podá žalobu. Nevie vysvetliť ani to, prečo by jeho manželka prišla na Kramáre a tam uviedla lekárom, že ju manžel napadol.

Teraz exmanželka hovorí, že ju nezbil, ale prečo to povedala lekárom, nevysvetlila.

Dnešnej tlačovej besedy Imricha Béreša sa nezúčastnil Milan Kňažko ani Róbert Bezák, hoci to minulý týždeň Béreš avizoval. Dôvodom sú práve pochybnosti o tom, či Béreš v minulosti napadol svoju ženu.

„On sám nás požiadal, aby sme na tlačovku nechodili, a my sme súhlasili. To bolo výsledkom diskusie, ktorú sme mali,“ povedal Kňažko.

Hovorí, že na otázky o násilí na manželke on ani Bezák nemôžu odpovedať. „Nebolo by to správne, nie sme účastníci.“

Kňažko aj Bezák ešte pred tým, ako Denník N informoval o incidente s manželkou, petíciu pod Bérešovu kandidátúru podpísali.

Video: Tlačovka Imricha Béreša

Viac k téme: V roku 2003 prišla manželka Imricha Béreša do nemocnice a povedala, že ju manžel surovo zbil

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Bohumila Tauchmannová-Záborská tvrdí, že vyzbierala 15-tisíc podpisov na kandidatúru za prezidentku. „Oslovila som okolo 70-tisíc okoloidúcich, z toho mi dalo podpis okolo 12-tisíc. Ďalších viac ako 3000 podpisov mi poslali priatelia a ľudia, ktorí maj majú radi,“ povedala. (tasr)

Kandidatúru Eduarda Chmelára na prezidenta podporil bývalý prezident a predseda parlamentu z čias mečiarizmu Ivan Gašparovič. „Ako kandidátovi na prezidenta s takouto predstavou by som mu svoj hlas pokojne dal,“ povedal.

Richard Raši povedal, že v Smere je za najlepšieho kandidáta na prezidenta považovaný Miroslav Lajčák. Nebol vraj pri debatách, kde by padalo iné meno. Či by prijal ponuku, aby bol kandidát, neodpovedal.

Najčítanejšie

| |