Podľa Borisa Kollára odstúpenie Druckera ukazuje, kde „sa v hierarchii moci nachádza on a kde policajný prezident Gašpar.“ „Toto je krásny príklad, akú silu má u nás táto štátna mafia.“

„Keď si povie, že pre ňu je prioritné udržať vo funkcii policajného prezidenta Gašpara, je ochotná pre to obetovať aj novopečeného ministra vnútra,“ vyhlásil Kollár.

Milan Krajniak zo Sme rodina okomentoval na sociálnej sieti Druckerove rozhodnutie ako útek pred zodpovednosťou. „Ak teda verí, že Gašpar je OK, prečo potom odchádza?“ napísal. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Nová vláda, Tomáš Drucker

Premiér Pellegrini dnes ako jediný neprehovoril na tlačovke po koaličnej rade. Okrem neho boli na tlačovke Fico, Danko, Bugár a Kažimír. Tlačovú konferenciu otvoril Fico.

Bugár o Sakovej: „Hodnoťme daného ministra na základe výsledku, podľa toho, čo urobí. Každý musí dostať príležitosť. Samozrejme, bude musieť čeliť rôznym atakom. Som presvedčený, že bude schopná čeliť aj týmto výzvam.“ Predseda Mosta-Híd tak zareagoval na otázku, či všetci poslanci strany podporujú Sakovú vo funkcii.

Fico po koaličnej rade povedal, že krajine sa darí. O Denise Sakovej sám od seba nehovoril. „Dôjde k výraznému poklesu deficitu a dôjde k vyrovnanému rozpočtu.“ Andrej Danko hovorí, že sme zbytočne negativistickí a že Slovensko nie je žiadna čierna diera.

Premiér Peter Pellegrini v stredu po rokovaní vlády odcestuje na pracovnú návštevu Poľska, kde bude rokovať s premiérom Mateuszom Morawieckým. Prezident vymenuje novú ministerku vnútra Denisu Sakovú zrejme až vo štvrtok.

Najčítanejšie

| |