Organizátori protestov trvajú na tom, že Gašpara treba odvolať

a v krátkom čase chcú oznámiť ďalšie kroky. Druckerova demisia je podľa nich dôkazom toho, že koalícia a premiér Pellegrini radšej obetujú ministra vnútra, než by vyvodili zodpovednosť voči Gašparovi.

Celé stanovisko Iniciatívy Za slušné Slovensko:

Demisia ministra vnútra Tomáša Druckera je dôkazom toho, že vládna koalícia a premiér Peter Pellegrini radšej obetujú ministra vnútra, než by vyvodili zodpovednosť voči Tiborovi Gašparovi.

Vláda P. Pellegriniho síce získala dôveru v parlamente, ale dnešné slová T. Druckera ukazujú, že jej neverí vlastný minister, ktorý sa rozhodol chrániť svoju intergritu a odstúpiť.

Miesto snahy o obnovenie dôvery občanov vláda P. Pellegriniho doteraz robí všetko pre to, aby jej občania nedôverovali.

Všetci slušní ľudia môžu byť na seba právom hrdí – ich tlak prinútil odstúpiť pána Fica, pána Kaliňáka, pána Valockého a dnes i pána Druckera. Upratovanie krajiny stále pokračuje.

Stále trváme na tom, že Tibor Gašpar má byť odvolaný. Pán Gašpar je symbolom zlyhaní a nedôvery občanov v políciu a vyšetrovanie káuz.

Dnes po odstúpení Tomáša Druckera je otázka odvolania pána Gašpara, systémových zmien v polícii a policajnej inšpekcii absolútnou zodpovednosťou premiéra Pellegriniho a vládnej koalície.

Dalšie formy občianskeho tlaku oznámime v krátkej dobe.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Nová vláda, Tomáš Drucker

Kiska pomenoval tri veci, ktoré treba zmeniť v poľnohospodárstve: právo má platiť aj na vidieku, treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú. „Chcem rázne konať, pretože situácia v poľnohospodárstve nie je dobrá,“ povedal v RTVS.

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Najčítanejšie

| |