Béla Bugár hovorí, že odchod Tibora Gašpara by určite zjednodušil obsadenie postu ministra vnútra. „Každý verejný činiteľ, vrátane prezidenta policajného zboru, by mal mať cit pre realitu a vnímať spoločenské súvislosti.“

Na demisiu Tomáša Druckera sa predseda Mosta pozerá z viacerých strán. „Na jednej strane som rád, že po výmene na poste ministra vnútra sa naša priorita odpolitizovania policajného zboru dostala do legislatívneho procesu,“ povedal.

„Z pohľadu budúcnosti to považujem za zásadnejší a systémovejší krok ako personálnu výmenu na jednom poste.“

Odchod Gašpara by však podľa Bugára všetko zjednodušil. „Nepochybujem o tom, že si to uvedomuje aj predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý musí prísť s novým návrhom na ministra vnútra.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: ,

Kiska pomenoval tri veci, ktoré treba zmeniť v poľnohospodárstve: právo má platiť aj na vidieku, treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú. „Chcem rázne konať, pretože situácia v poľnohospodárstve nie je dobrá,“ povedal v RTVS.

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Najčítanejšie

| |