Kaliňák napísal, že sa po návrate z dovolenky chce vyjadriť k mimoriadnym odmenám pre policajtov. Odchod ministra Druckera zatiaľ nekomentoval.

„Roky ministrovania ma utvrdili v presvedčení, že práca policajta, ktorý každú službu nastupuje s vedomím, že nevie, čo sa „zomelie“ v teréne, je poslaním. Bezpochyby si zasluhuje našu úctu a rešpekt. Preto som sa rozhodol udeliť mimoriadne odmeny vo výške 400 eur každému policajtovi, ako aj ostatným pracovníkom rezortu. Jediná vec, ktorá ma mrzí, že to nemohlo byť viac,“ napísal exminister Kaliňák na facebooku.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Kiska pomenoval tri veci, ktoré treba zmeniť v poľnohospodárstve: právo má platiť aj na vidieku, treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú. „Chcem rázne konať, pretože situácia v poľnohospodárstve nie je dobrá,“ povedal v RTVS.

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Najčítanejšie

| |