Monika Tódová

Fico ignoruje otázky o RTVS, agrodotáciách a unesenom Vietnamcovi, odpovedá vtipom

Podvody s agrodotáciami? Situácia v RTVS? Unesený Vietnamec? Fico na tlačovke politické otázky ignoroval a povedal vtip o susedovi, ktorý zabil mačku.

Expremiér Robert Fico a jeho nástupca Peter Pellegrini. Foto – TASR

Kým vláda rokuje na východnom Slovensku, Robert Fico zvolal tlačovú besedu k téme výšky veku odchodu do dôchodku.

Fico bol na tlačovke sám, pripomenul, že bol desať rokov premiérom a viackrát zdôraznil, že je v dobrej fyzickej kondícii. Politické otázky k aktuálnym témam však odignoroval.

Denník N sa ho chcel spýtať na to, či bola voľba Jaroslava Rezníka za šéfa RTVS dobrou voľbou, či cíti zodpovednosť za korupčné schémy na východe v súvislosti s agrodotáciami, v ktorých figurujú predstavitelia Smeru a či vedel o podozreniach, že sme pomáhali s únosom vietnamského občana z Nemecka naším vládnym špeciálom.

„Je pekný vtip, že sused zabil mačku. Sused je volič Smeru. Fico zabil mačku. Ďakujem pekne, ďakujem, že ste prišli,“ povedal Fico a odišiel.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Predčasné parlamentné voľby sa konať nebudú, poslanci nepodporili opozičný návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia, ktorý určoval termín volieb na 8. septembra 2018. Za právnu normu hlasovalo 57 poslancov. (tasr)

Najčítanejšie

| |