Opozícia chce na mimoriadnej schôdzi odvolať ministerku pôdohospodárstva Matečnú.

Predstavitelia opozície už začali zbierať podpisy na zvolanie schôdze, odvolať ju chcú najmä pre kauzu agrodotácií. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Parlament neodvolal ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú. Za jej koniec hlasovalo 60 zo 134 prítomných poslancov, proti boli 70 a štyria poslanci sa zdržali.

Rozprava k odvolávaniu Matečnej končí. Posledné slovo má Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Čuduje sa, že Matečná nevedela o všetkých podvodných praktikách v rezorte, hoci v ňom roky pracuje. Buď klame, alebo nie je odborníčka, znie jej záver.

V rozprave k odvolávaniu Matečnej prekvapivo vystúpila ďalšia členka vlády za SNS – ministerka školstva Martina Lubyová. Matečnú však nepodporila, reagovala len na jeden z príspevkov, ktorý sa okrajovo týkal jej rezortu.

Rokovanie o odvolávaní Matečnej sa skončí až po ôsmej večer. Po písomne prihlásených rečníkoch, ktorí už dohovorili, sa do rozpravy ústne prihlásilo ďalších osem poslancov. Každý môže hovoriť desať minút.

Na ministerstve pôdohospodárstva a v PPA je podľa poslanca SaS Jozefa Rajtára taký hnoj a Augiášov chliev, že by výmena Matečnej bola iba prvým krokom. Riešením sú podľa neho len predčasné voľby.

Najčítanejšie

| |