Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal žiada firmu Zemegula, aby pozastavila práce pod Mostom SNP v Bratislave. Stavbu by mal skontrolovať štátny stavebný dohľad.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Nesrovnal sa tak vyjadril k situácii pod Mostom SNP, kde firma, ktorá prevádzkuje reštauráciu UFO, stavia objekt, voči ktorému sa ohradili aj architekti. Podľa hlavnej mestskej architektky Ingrid Konrad Zemegula porušuje stavebný zákon.

Spoločnosť Zemegula uzavrela s mestom nájomnú zmluvu v roku 2004. V roku 2016 sa rozhodli rekonštruovať prístup k reštaurácii UFO, ktorý bol v havarijnom stave. Žiadosť obsahovala aj posudok architekta Alexandra Tesára, syna projektanta stavby mosta, že rekonštrukcia si žiada stavbu nového objektu, ktorý by sa stal ďalšou dominantou Bratislavy. Mesto žiadosti vyhovelo, ale voči návrhu nového objektu malo výhrady. Zemegula napriek tomu stavia podľa svojho plánu.

Nesrovnal upozornil aj krajský pamiatkový úrad, ktorý na otázky Denníka N neodpovedal. Most SNP je v procese vyhlásenia za národnú kultúrnu pamiatku.

Nesrovnal sa spolu s petržalským starostom Vladimírom Bajanom dohodol, že stavbu skontroluje štátny stavebný dohľad. Primátor Bratislavy tiež plánuje s právnikmi skontrolovať, či Zemegula neporušila nájomnú zmluvu.

Štátny stavebný dohľad je podľa Nesrovnala inštitút, ktorý je jediný schopný zistiť oficiálne, čo sa pod Mostom SNP deje.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Najčítanejšie

| |