Monika Tódová

Polícia zadržala Ondreja Janíčka, ktorý verejne svedčil o korupcii štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej zo Smeru

Polícia zadržala Ondreja Janíčka, ktorý v posledných týždňoch verejne svedčil o korupcii štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej zo Smeru. Denníku N to potvrdil jeho syn, ktorému polícia nechce povedať bližšie informácie.

Jankovská a Janíček

Janíček je v cele policajného zaistenia a vyšetrujú ho za ohováranie Jankovskej. Zadržanie sa udialo bez súhlasu prokurátora. Potvrdil to hovorca krajskej prokuratúry Marian Sipavý.

„Ondrej J. bol zadržaný ako obvinený  vyšetrovateľom bez súhlasu prokurátora. Predmetné ustanovenie umožňuje policajtovi zadržať obvineného aj bez súhlasu prokurátora. Policajt je v zmysle Trestného poriadku procesne samostatný.

Dôvod,  prečo tak vyšetrovateľ konal , Vám môže poskytnúť hovorca Krajského policajného riaditeľstva Trenčín,“ napísal Sipavý.

Janíček pred umiestnením do cely telefonoval s reportérom Aktualít Marekom Vagovičom, ktorému povedal, že dôvodom zaistenia je to, že pokračoval v trestnej činnosti ohovárania Jankovskej.

Polícia doteraz nepovedala, ako vyšetrovala samotné podozrenie voči Jankovskej. Šéfom komunikačného oddelenia na polícii je teraz Róbert Krajmer, bývalý riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky.

Z funkcie musel odísť po tom, že nevedel vysvetliť príjem svojej manželky. Mária Krajmerová sa stala novou vlastníčkou baru Fatima, o ktorý kedysi Janíčka pripravila mafia.

Janíček tvrdí, že ho odsúdili vo vymyslenej kauze vydierania, rozsudok podpísala práve Jankovská ako sudkyňa. Viacerí svedkovia teraz tvrdia, že Jankovská za to zobrala úplatok od bosa Čongrádyho. Ona to popiera a na Janíčka podáva trestné oznámenia a súdi sa s ním.

Denník N kontaktoval políciu, ale na otázky zatiaľ neodpovedala.

Janíček išiel podľa svojho syna ráno na výsluch v súvislosti s výhražným listom, ktorý dostal. Keď sa výsluch skončil, hneď si ho zavolal iný vyšetrovateľ a zaistil ho.

Janíčkova sestra zorganizovala v Trenčíne a okolí niekoľko protestov v rámci akcie Za slušné Slovensko.

Viac k téme: Svedkovia proti Jankovskej mali tlačovku, brániť ju prišiel jej svokor

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy: ,

Kiska pomenoval tri veci, ktoré treba zmeniť v poľnohospodárstve: právo má platiť aj na vidieku, treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú. „Chcem rázne konať, pretože situácia v poľnohospodárstve nie je dobrá,“ povedal v RTVS.

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Najčítanejšie

| |