SaS považuje za kľúčové, aby opozícia, ideálne spoločne, ponúkla jedného nestraníckeho kandidáta na prezidenta. Ten by podľa SaS svojím životným príbehom mal dokazovať „svoju bezúhonnosť, zmysel pre spravodlivosť a dôstojne reprezentovať Slovensko doma i v zahraničí“. SaS chce o tom s ostatnými stranami rokovať v najbližších dňoch.

„Chápeme dôvody, pre ktoré sa Andrej Kiska rozhodol nekandidovať v nasledujúcich prezidentských voľbách. Oceňujeme, že svoje neľahké rozhodnutie oznámil hneď, ako k nemu definitívne dospel. Pre stranu SaS je teraz podstatné, aby sa na budúci rok nezopakovala situácia z roku 2004, keď do druhého kola postúpili Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič – symboly krajne skompromitovaného HZDS – a demokratická verejnosť zostala z takéhoto ničotného výberu frustrovaná,“ uviedla SaS vo svojom stanovisku.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

KDH stále nevie, koho podporí v prezidentských voľbách. Nateraz stále počíta s Mariánom Čaučíkom, ale rovnako zvažuje podporu pre Františka Mikloška. Potvrdil to hovorca KDH s tým, že o podpore rozhodne na jeseň Rada KDH. (tasr)

Najčítanejšie

| |