SaS považuje za kľúčové, aby opozícia, ideálne spoločne, ponúkla jedného nestraníckeho kandidáta na prezidenta.

Ten by podľa SaS svojím životným príbehom mal dokazovať „svoju bezúhonnosť, zmysel pre spravodlivosť a dôstojne reprezentovať Slovensko doma i v zahraničí“. SaS chce o tom s ostatnými stranami rokovať v najbližších dňoch.

„Chápeme dôvody, pre ktoré sa Andrej Kiska rozhodol nekandidovať v nasledujúcich prezidentských voľbách. Oceňujeme, že svoje neľahké rozhodnutie oznámil hneď, ako k nemu definitívne dospel. Pre stranu SaS je teraz podstatné, aby sa na budúci rok nezopakovala situácia z roku 2004, keď do druhého kola postúpili Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič – symboly krajne skompromitovaného HZDS – a demokratická verejnosť zostala z takéhoto ničotného výberu frustrovaná,“ uviedla SaS vo svojom stanovisku.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Kiskov poradca Rado Baťo: „Hoci vládna koalícia vedená Smerom podáva katastrofálny výkon, preferencie sú len ako-tak na strane opozície. Nehovoriac už o realite zostavovania pestrej koaličnej vlády. Neverím, že tento problém, ktorý tu je už šesť rokov, sa do volieb zázračne stratí. Andrej Kiska ako osoba môže urobiť veľa.“

Najčítanejšie

| |