Václav Mika je „blízko“ rozhodnutia, či pôjde kandidovať za primátora Bratislavy. „V dohľadnom čase sa rozhodnem a poviem aj termín, kedy to oznámim,“ vyhlásil bývalý šéf RTVS.

Prvým oficiálnym kandidátom na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo.

O primátorský post zvažujú zabojovať aj starostovia bratislavských mestských častí Jozef Krúpa zo Záhorskej Bystrice a Ján Mrva z Vajnôr. O tom, akým spôsobom sa zapojiť do komunálnych volieb, rozmýšľa tiež bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.

Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady a bratislavský mestský poslanec Ján Budaj. Kresťanskodemokratické hnutie uvažuje, že v jesenných komunálnych voľbách postaví Caroline Líškovú ako kandidátku na bratislavskú primátorku.

Opozičné OĽaNO a SaS o svojom spoločnom kandidátovi ešte rokujú. Podľa informácií TASR sa má rozhodnúť v najbližšom čase.

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Václava Miku v kandidatúre na primátora Bratislavy podporuje aj Oskar Fegyveres, svedok v prípade zavlečenia Michala Kováča ml. do zahraničia „Poznám ho, jeho prácu, a myslím si, že bude najlepším kandidátom na primátora.“ Sám Fegyveres chce kandidovať na prezidenta, podpisy začne zbierať v septembri.

Foto N – Lucia Osvaldová

Starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík ohlásil opätovnú kandidatúru. O hlasy v novembrových voľbách sa bude uchádzať ako nezávislý. Zdôraznil, že sa neuchádza o podporu žiadnej strany a odmieta podporu Smeru. (tasr)

Najčítanejšie

| |