Ministerstvo kultúry predloží do augusta novelu autorského zákona, ktorý bude riešiť situáciu ohľadom použitia umeleckých diel na verejných spoločenských podujatiach a v hotelových zariadeniach.

Na svojom stredajšom zasadnutí poverilo ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú (Smer), aby pripravila novelu autorského zákona, ktorá primerane upraví kritériá použité pri výpočte odmeny v sadzobníkoch organizácií kolektívnej správy, ktorými sú organizácie SLOVGRAM, SOZA, LITA, OZIS a SAPA.

Reagujú tak na podnet Zväzu hotelov a reštaurácií, ale aj na sťažnosti organizátorov spoločenských podujatí. Tí musia podľa súčasnej legislatívy vopred získať na použitie diel súhlas autorov prostredníctvom organizácií kolektívnej správy práv. Predmetom sporu je výška odmeny, na ktorú majú autori zákonný nárok, pričom sa nepodarilo dosiahnuť dohodu medzi oboma stranami. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Kultúra, Slovensko

Marián Galbavý ohlásil kandidatúru na primátora Trnavy. Kandiduje za platformu Priateľská Trnava, ktorú sčasti tvoria bývalí členovia zoskupenia Lepšia Trnava súčasného primátora Petra Bročku. (tasr)

Najčítanejšie

| |