Marek Maďarič definitívne nebude kandidovať na prezidenta.

 Poslanec Smeru a bývalý minister kultúry hovorí, že na takúto funkciu má nedostatky a ani manželka ho v kandidatúre nepodporila.

„Nikdy mi samému nenapadlo, že by som sa mal uchádzať o funkciu prezidenta, ale táto téma nejako vznikla. Povedal som, že o tom budem uvažovať, keď by existoval nejaký dopyt. Je faktom, že za posledné týždne ma nie málo ľudí oslovilo, preto som sa nad tým zamyslel. Rozhodol som sa, že sa necítim ideálnym kandidátom, takže nebudem kandidovať,“ povedal Maďarič.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Prezidentské voľby 2019

Niektorí členovia Mosta si myslia, že kandidovať za prezidenta by mal Béla Bugár. On v relácii RTVS povedal, že sa tomu bráni. Tvrdí, že na kandidatúru presviedča radšej kolegu v strane, ktorý to zatiaľ odmieta.

OĽaNO hľadá kandidáta na prezidenta. „Máme v súčasnosti nejakých kandidátov, a keď to bude aktuálne, tak to meno povieme,“ povedala v RTVS Veronika Remišová. Podľa nej by bolo ideálom, ak by sa opozícia zhodla na jednom mene. Či ním môže byť Robert Mistrík, nepovedala.

Maroš Šefčovič si myslí, že Miroslav Lajčák  by bol lepším prezidentským kandidátom ako on. Ako ministra ho totiž ľudia na Slovensku viac poznajú, vysvetlil eurokomisár v diskusnej relácii TA3. Šefčovič zároveň svoju kandidatúru odmietol.

Najčítanejšie

| |