V Bratislave sa dnes začína medzinárodné bezpečnostné fórum Globsec.

Oficiálne ho otvoria Kiska a Lajčák, vystúpia na ňom aj Babiš, Pellegrini či ministri zahraničia V4.

Organizátori tohtoročného fóra očakávajú účasť približne 140 vystupujúcich z rôznych sektorov, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Naplánované sú tri súbežné programy v samostatných sieňach, ako aj vyše 40 sprievodných podujatí v spolupráci s medzinárodnými partnermi vrátane svetových think-tankov. Celkovo by mal Globsec privítať približne 1000 hostí zo 60 – 70 krajín sveta.

Prvýkrát bude na konferencii prítomná Globálna komisia pre stabilitu kybernetického priestoru (GCSC), ktorá je najvýznamnejším celosvetovým orgánom svojho druhu. Čo sa týka súkromného sektora, významnými zástupcami budú viceprezidenti spoločností Microsoft, Google a Facebook.

Medzi hlavnými tematickými celkami budú budúcnosť Európskej únie, ale aj otázky tradičnej bezpečnosti v súvislosti so samitom NATO, ktorý sa uskutoční v júli v Bruseli, boj proti terorizmu a vnútorná bezpečnosť či budúcnosť vzťahov Ruska. Ďalšie témy sa majú týkať kybernetickej bezpečnosti, technológií a inovácií vrátane umelej inteligencie. Na programe je i debata o spravodlivej globalizácii a budúcnosti svetovej ekonomiky. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Návrh SaS vyhlásiť Žitný ostrov za chránenú vodohospodársku oblasť v parlamente neprešiel. Liberáli chceli takto reagovať na problémy ochrany kvality podzemnej vody v oblasti. (tasr)

Predčasné parlamentné voľby sa konať nebudú, poslanci nepodporili opozičný návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia, ktorý určoval termín volieb na 8. septembra 2018. Za právnu normu hlasovalo 57 poslancov. (tasr)

Najčítanejšie

| |