V Bratislave sa dnes začína medzinárodné bezpečnostné fórum Globsec. Oficiálne ho otvoria Kiska a Lajčák, vystúpia na ňom aj Babiš, Pellegrini či ministri zahraničia V4.

Organizátori tohtoročného fóra očakávajú účasť približne 140 vystupujúcich z rôznych sektorov, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Naplánované sú tri súbežné programy v samostatných sieňach, ako aj vyše 40 sprievodných podujatí v spolupráci s medzinárodnými partnermi vrátane svetových think-tankov. Celkovo by mal Globsec privítať približne 1000 hostí zo 60 – 70 krajín sveta.

Prvýkrát bude na konferencii prítomná Globálna komisia pre stabilitu kybernetického priestoru (GCSC), ktorá je najvýznamnejším celosvetovým orgánom svojho druhu. Čo sa týka súkromného sektora, významnými zástupcami budú viceprezidenti spoločností Microsoft, Google a Facebook.

Medzi hlavnými tematickými celkami budú budúcnosť Európskej únie, ale aj otázky tradičnej bezpečnosti v súvislosti so samitom NATO, ktorý sa uskutoční v júli v Bruseli, boj proti terorizmu a vnútorná bezpečnosť či budúcnosť vzťahov Ruska. Ďalšie témy sa majú týkať kybernetickej bezpečnosti, technológií a inovácií vrátane umelej inteligencie. Na programe je i debata o spravodlivej globalizácii a budúcnosti svetovej ekonomiky. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Príbeh pozývacích listov. Marián Balázs píše o tom, že pozývacích listov pred okupáciou Československa vzniklo niekoľko. Prvý podpísalo len tvrdé jadro komunistického vedenia, v ďalšom bolo podpisov viac.

Do pondelka večera nie je vzhľadom na štátny sviatok možný vjazd nákladných áut do Maďarska. Polícia žiada vodičov nákladných vozidiel smerujúcich do Maďarska, aby zostali stáť na najbližšom možnom parkovisku a v ceste pokračovali, až keď bude možný plynulý prejazd cez hranice. (tasr)

Česká televízia možno v utorok odvysiela Kiskov prejav k 50. výročiu okupácie Československa. Zástupca šéfredaktora spravodajstva ČT na Twitteri napísal, že sa „snažia dohodnúť s kolegami z RTVS“, ktorú Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie. Miloš Zeman v televízii nevystúpi.

Najčítanejšie

| |