Oslobodili Jozefa Andreja, ktorého súdili pre podozrenie, že odpojil svojho syna od prístrojov. Oznámil to jeho právnik Daniel Lipšic. Otec sa o syna s mozgovou obrnou staral 24 rokov, po jeho smrti ho súd vzal na 8 mesiacov do väzby.

„Orgány činné v trestnom konaní ho obvinili z vraždy a súd ho vzal do väzby. V skutočnosti sa Jozef svedomito 24 rokov staral o syna Dominika, ktorý mal detskú mozgovú obrnu a vyžadoval nepretržitú starostlivosť,“ napísal  Lipšic na facebooku. „V skutočnosti Dominik v inkriminovaný deň zomieral, poslednú hodinu nemal žiadnu spontánnu dýchaciu aktivitu, a začal sa dostávať do kómy. Nastal boj s minútami a sekundami, kedy sa ho otec snažil resuscitovať. Za svoje konanie strávil osem mesiacov vo väzbe a až do včera mu hrozil doživotný trest. Odvolací súd včera tento zlý sen ukončil. Dominikov otec Jozef je už slobodný muž.“ (facebook Daniela Lipšica)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Organizácia Reportéri bez hraníc je znepokojená situáciou na Slovensku šesť mesiacov po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy „sa zastavilo“ a na sľuby o ochrane novinárov sa zabudlo. „Potrebovali by sme zázrak, aby sme pri vyšetrovaní dospeli k úspešným záverom,“ píše sa v stanovisku. (tasr)

Najčítanejšie

| |