Oslobodili Jozefa Andreja, ktorého súdili pre podozrenie, že odpojil svojho syna od prístrojov.

Oznámil to jeho právnik Daniel Lipšic. Otec sa o syna s mozgovou obrnou staral 24 rokov, po jeho smrti ho súd vzal na 8 mesiacov do väzby.

„Orgány činné v trestnom konaní ho obvinili z vraždy a súd ho vzal do väzby. V skutočnosti sa Jozef svedomito 24 rokov staral o syna Dominika, ktorý mal detskú mozgovú obrnu a vyžadoval nepretržitú starostlivosť,“ napísal  Lipšic na facebooku. „V skutočnosti Dominik v inkriminovaný deň zomieral, poslednú hodinu nemal žiadnu spontánnu dýchaciu aktivitu, a začal sa dostávať do kómy. Nastal boj s minútami a sekundami, kedy sa ho otec snažil resuscitovať. Za svoje konanie strávil osem mesiacov vo väzbe a až do včera mu hrozil doživotný trest. Odvolací súd včera tento zlý sen ukončil. Dominikov otec Jozef je už slobodný muž.“ (facebook Daniela Lipšica)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Bratislava chce mať na Obchodnej ulici menej reklamy. Mesto počas odstraňovania prvých reklamných prvkov na fasáde budovy s popisným číslom 62 predstavilo manuál Nová Obchodná, ktorý má slúžiť ako sprievodca pravidlami umiestnenia reklamných a informačných zariadení.

Najčítanejšie

| |