Každé tri mesiace bude vláda rokovať o stave výstavby diaľníc

, rýchlostných ciest a ciest 1. triedy. Premiér Pellegrini tiež oznámil, že do 30. júna má byť vypísaná súťaž na dokumentáciu na obchvat Krupiny.

Do toho istého termínu chce mať premiér aj návrh riešenia situácie v Ružomberku. Keďže nie je hotová diaľnica, na križovatke v meste sa často komplikuje doprava.

„Je to krízový havarijný stav. Nebudeme čakať rok a pol na dokumentáciu a zdĺhavé verejné obstarávanie,“ povedal. Vláda je podľa neho ochotná na to vyčleniť peniaze.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Drahé a meškajúce diaľnice

Úrad pre verejné obstarávanie podľa informácií TASR vyhovel námietke jednej z firiem v súťaži na výstavbu cesty R3 Tvrdošín – Nižná za takmer 75 miliónov eur bez DPH a vrátil ju do tendra. Firma bola predtým zo súťaže vylúčená. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, a ÚVO sa preto k nemu nemôže vyjadriť. (tasr)

Minister Érsek je nespokojný s tempom výstavby diaľnice D1 v úseku Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala. Od posledného kontrolného dňa sa práce síce zintenzívnili, no podľa neho je to stále málo. Do mesiaca požaduje predloženie harmonogramu prác s termínom ukončenia úseku. (tasr)

Najčítanejšie

| |