Poslanci z výboru pre kultúru a médiá pôjdu na poslanecký prieskum do Opery SND. Dôvodom sú podnety od odborov, ktoré sa týkajú podozrení ohľadom financií.

„Ide o isté podozrenia z netransparentného nakladania s finančnými prostriedkami. Hovorí sa tam o personálnych záležitostiach, o bývalom šéfdirigentovi,“ uviedol predseda výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD). Odborári podľa jeho slov píšu, že od manažmentu žiadali informácie o týchto záležitostiach, ale nedostali ich.

Poslanecký prieskum by sa mal konať čo najskôr. „V krátkej dobe sa obrátim listom na generálneho riaditeľa národného divadla v tom zmysle, aby mi dal odpovede, ktoré žiadali odborári a nedostali ich,“ odpísal Jarjabek s tým, že ďalší postup sa určí potom. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Kultúra, Slovensko

Inšpekcia ministerstva vnútra začala trestné stíhanie vo veci úniku informácií o bankovom prevode Mariana Kočnera. Zisťuje, kto vyzradil novinárom Trendu a Sme, že firma Technopol Services poslala na účet Kočnera po nepriateľskom prevzatí pol milióna eur. Informovali o tom samotní novinári, ktorí boli na výsluchu. Kočner neskôr poslal peniaze späť.

Najčítanejšie

| |