Mirek Tóda

Lajčák poslal veľvyslanca späť do Moskvy, solidarita s Britániou dlho netrvala

Slovenský veľvyslanec Peter Priputen stiahnutý z Moskvy pre prípad Skripaľ je už späť na veľvyslanectve. Prejavenie slovenskej solidarity voči Británii tak netrvalo dlho.

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák na Bezpečnostnej rade. Foto N - Tomáš Benedikovič

Slovenská diplomacia návrat veľvyslanca do Moskvy neoznámila.

Minister zahraničných vecí na konci marca oznámil, že sťahuje slovenského veľvyslanca z Moskvy v prípade pokusu o atentát na bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa.

Priputen sprevádzal predsedu parlamentu Andreja Danka počas jeho nedávnej kontroverznej návštevy v Moskve, kde debatoval o parlamentarizme.

„Nasledovali sme príklad EÚ a viacerých krajín EÚ, ktoré tiež poslali svojich diplomatov späť na misie,“ povedal Denníku N hovorca slovenskej diplomacie Peter Susko.

Slovensko sa ako jediná krajina V4 nepridala k väčšine krajín EÚ a nevyhostila ruských diplomatov, u ktorých bolo podozrenie, že vykonávajú špionážnu činnosť. Rozhodnutie slovenskej diplomacie označil prezident Andrej Kiska za nedostatočný krok a za veľké sklamanie ho označil aj britský veľvyslanec na Slovensku.

„To si vyhodnotíme, v tejto chvíli je to ešte na neobmedzenú dobu,“ povedal pritom Lajčák ešte koncom marca o tom, kedy veľvyslanca vráti späť do Moskvy.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Otrava Skripaľa

Ruský prezident Vladimir Putin o otrave Skripaľovcov: „Nie som expert na bojové otravné látky, ale (viem, že) pri ich nasadení ľudia zomierajú. Nič takého sa nestalo, Skripaľ a jeho dcéra sú živí, prepustili ich z nemocnice. Jeho (Skripaľova) dcéra však vyzerá veľmi dobre.“ (čtk)

Najčítanejšie

| |