Štart Mohameda Salaha v úvodnom zápase Egypťanov na MS proti futbalistom Uruguaja je stále otázny.

Realizačný tím Egypta je ochotný s rozhodnutím čakať až do posledných chvíľ.

Salah utrpel zranenie ramena vo finálovom zápase Ligy majstrov, v ktorom jeho Liverpool podľahol Realu Madrid 1:3.

Najlepší strelec uplynulého ročníka Premier League absolvoval v pondelok iba 30-minútový výklus.

„Mohol by byť na lavičke náhradníkov, ale konečne rozhodnutie ešte nepadlo,“ povedal tímový doktor Egypťanov Mohamed Abouelela.

„Mohamed spolupracuje s fyzioterapeutom a trénuje v posilňovni. Veríme, že sa k nám pripojí už v zápase proti Uruguaju. Určite však naňho nebude tlačiť, je predsa jedným z nás,“ nechal sa počuť výkonný riaditeľ tímu Eihab Leheita.

K výprave Egypta sa pripojil aj fyzioterapeut Salahovho zamestnávateľa FC Liverpool. Leheita poprel, že by anglický klub vyvíjal na Egypt tlak, aby Salaha nenasadzovali do zápasu v prípade, že nie je úplne v poriadku.

Egypt sa v A-skupine stretne okrem Uruguaja aj s Ruskom a Saudskou Arábiou. (ap, tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Anglicko hrá po I. polčase s Tuniskom 1:1. Prvý gól strelil Kane, za africký celok vyrovnal z penalty Sassi. Angličania sú zatiaľ jasne lepší, nepremieňajú však gólové šance.

Tunisko strelilo gól Anglicku a vyrovnalo na 1:1. Gól v zápase F-skupiny MS strelil z penalty v 35. minúte Sassi. Pokutový kop nariadil rozhodca po tom, ako Angličan Walker fauloval lakťom Ben Youssefoa.

Anglicko vyhráva nad Tuniskom od 11. minúty 1:0 po góle Kana. Tunisanom sa následne zranil brankár, ktorý musel byť vystriedaný.