USA ako ústretový krok voči KĽDR pozastavia spoločné vojenské manévre s juhokórejskou armádou, ktoré Pchjongjang opakovane kritizuje ako provokáciu a nácvik invázie. Po stretnutí s Kim Čong-unom to oznámil Donald Trump, no zdôraznil, že USA si v Južnej Kórei svoje vojenské kapacity ponechajú.

„Vojnové hry sú veľmi drahé, väčšinu platíme my,“ povedal Trump. „Za daných okolností, keď rokujeme, je podľa mňa nepatričné manévre organizovať,“ dodal s odkazom na Kimov záväzok jadrového odzbrojenia. (bbc, čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený stretnúť sa v „dohľadnej dobe“ so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Informovala o tom severokórejská KCNA. Putin pozval Kima a juhokórejského prezidenta Mun Če-ina na ekonomické fórum, ktoré bude v septembri vo Vladivostoku. (tasr)

Lídri Južnej a Severnej Kórey sa stretnú na treťom summite v septembri v Pchjongjangu. Dohodli sa na tom vyjednávači oboch krajín na rokovaní v Pchanmundžome. (tasr, čtk)

Južná a Severná Kórea usporiadajú budúci týždeň schôdzku na vysokej úrovni, počas ktorej budú rokovať o prípravách na nový samit a zhodnotia realizáciu dohôd prijatých na jarnom stretnutí Mun Če-ina a Kim Čong-una. (čtk)

Najčítanejšie

| |