Liga majstrov prechádza od sezóny 2018/2019 na nový kvalifikačný formát

, na základe ktorého budú hrať štyri kluby predkvalifikáciu. Ide o šampiónov Andorry, Gibraltáru, San Marína a Kosova, t. j. krajín s najnižším klubovým koeficientom.

Utorkový žreb vo švajčiarskom Nyone rozhodol, že v semifinále predkvalifikácie (utorok 26. júna na Štadióne Victoria na Gibraltári) na seba narazia FC Santa Coloma z Andorry a KF Drita z Kosova, druhú dvojicu tvoria sanmarínsky majster S. P. La Fiorita a Lincoln Red Imps z Gibraltáru.

Nasadení boli FC Santa Coloma a Lincoln Red Imps. Postupujúci nastúpia proti sebe vo finále, ktoré je na programe v piatok 29. júna v rovnakom dejisku – na Štadióne Victoria.

Víťaz finále predkvalifikácie postúpi do 1. kvalifikačného kola, kde už bude v osudí figurovať aj slovenský šampión FC Spartak Trnava. Žreb tejto fázy je na programe v utorok 19. júna, zápasy sa uskutočnia v termínoch 10./11. júla, resp. odvety 17./18. júla.

Tri neúspešné tímy z predkvalifikácie poputujú do 2. kvalifikačného kola Európskej ligy.

Žreb predkvalifikácie Ligy majstrov 2018/2019:

semifinále (26. júna):

FC Santa Coloma – KF Drita
S. P. La Fiorita – FC Lincoln Red Imps

finále (29. júna):

víťaz semifinále 2 – víťaz semifinále 1

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Anglicko hrá po I. polčase s Tuniskom 1:1. Prvý gól strelil Kane, za africký celok vyrovnal z penalty Sassi. Angličania sú zatiaľ jasne lepší, nepremieňajú však gólové šance.

Tunisko strelilo gól Anglicku a vyrovnalo na 1:1. Gól v zápase F-skupiny MS strelil z penalty v 35. minúte Sassi. Pokutový kop nariadil rozhodca po tom, ako Angličan Walker fauloval lakťom Ben Youssefoa.

Anglicko vyhráva nad Tuniskom od 11. minúty 1:0 po góle Kana. Tunisanom sa následne zranil brankár, ktorý musel byť vystriedaný.